Palangos TAU naujienos

Palangos TAU senjorų II laidos uždarymo šventė

2017 m. balandžio 27 d. Palangos senojoje gimnazijoje vyko Palangos TAU II laidos 2014-2017 m. m. baigimo šventė. Šventėje dalyvavo garbūs svečiai: Palangos miesto Meras Šarūnas Vaitkus, Mero patarėja Jurgita Vanagė, Palangos miesto savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėja Laima Valužienė ir vyr. specialistė Vilma Varpiotienė. Tarybos nariai: Švietimo ir kultūros komiteto pirmininkė Ilona Pociuvienė, Antanas Sebeckas. Palangos miesto viešosios bibliotekos direktorius Kęstutis Rudys, Seimo nario Antano Vinkaus padėjėja Palangoje Vaidota Aleksiūnienė.

Palangos miesto Meras ir Palangos trečiojo amžiaus universiteto garbės rektorius Šarūnas Vaitkus kiekvienam Palangos TAU dalyviui įteikė po diplomą.

Palangos trečiojo amžiaus universiteto tarybos pirmininkė Nijolė Steponavičiūtė įteikė simbolinę padėką Merui Šarūnui Vaitkui už visapusišką palaikymą, Palangos senosios gimnazijos direktoriui Leonui Šidlauskui, kad geranoriškai visada priima į salę Palangos TAU studentus.

Padėkas taip pat gavo: lektorė – Palangos „Baltijos“ pagrindinės mokyklos dailės mokytoja ekspertė Reda Ščerbakovienė, Palangos miesto viešosios bibliotekos direktorius Kęstutis Rudys už glaudų bendradarbiavimą, šokių kolektyvo „Jūrė“ vadovė Janina Serapinienė ir moterų choro „Žara“ vadovė Nijolė Petrauskienė.

Šventės metu koncertavo Palangos TAU moterų choras „Žara“, kuris atliko tris kūrinius  ir Palangos trečiojo amžiaus universiteto šokių kolektyvas „Jūrė“ šoko tris nuotaikingus šokius.

Palangos TAU II laidos 2014-2017 m. m. baigimo šventės kulminacija tapo Lietuviškos kantri muzikos grupė „JONIS“.

Šventės akimirkos:

Kvietimas TAU studentams

Kvietimas

Palangos TAU pasirašė bendradarbiavimo sutartį Rygoje

               Trečio amžiaus universiteto tarybos nariai, aktyvūs klausytojai, kartu su savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja Laima Valužiene, Švietimo pagalbos tarnybos direktore Vilma Želviene ir TAU kuratore Inga Vaitkiene neseniai lankėsi pavasarėjančioje Rygoje. Čia susitikome su praėjusią vasarą pas mus viešėjusiais Rygos aktyviųjų senjorų aljanso „RASA“ aktyvistais ir vadovais.

               Susitikimo metu Rygos RASA ir Palangos TAU atstovai pasirašė bendradarbiavimo sutartį, patvirtinančią kultūrinį ir socialinį bendravimą pasitinkant Latvijos ir Lietuvos valstybių šimtmečių jubiliejus.

               Rygos senjorų sambūris vienija apie 800 sostinės senjorų ir vadovaujantis šūkiu „Gyvenk su džiaugsmu!” dalyvauja pačiose įvairiausiose veklose. Aljanso vadovė Terezija Mackare plačiai supažindino su visa aktyviųjų senjorų veikla, parodė filmuotą medžiagą, turimas patalpas, kabinetus. Senjorai plačiai bendrauja su Latvijos vyriausybės atstovais, ministerijų, žynybų vadovais, politikais. Savo patalpose turėjo susitikimą ir su Latvijos prezidentu Raimundu Vėjuoniu. Susitikimuose abipusiais parašais patvirtinami įsipareigojimai teikti visapusišką pagalbą. Senjorų atstovai aktyviai dalyvauja vyriausybės mastu organizuojamose tarptautinėse senjorų konferencijose, kurių viena iš paskutiniųjų – „Senjorai nuolat besikeičiančioje Europoje“. Kasmet tradiciškai švenčia Spalio 1-ąją – Tarptautinę Pagyvenusių žmonių dieną.

               Rygiečiai turi akredituotą Mokymo centrą, kur jau apmokyta virš 30.000 žmonių, padeda surasti ir prižiūri užsienio latvių kapus, vykdo įvairius socialinius darbus ir t. t. Yra įkūrę Kontaktų biržą, kur užsiregistravusios 105 senjoros vaikučių priežiūrai, padedant jaunoms šeimoms, neturinčioms mamų ir močiučių Rygoje. Šios senjoros specialiai apmokomos pagal 40 ar 80 val programą. Savo organizuojamuose užsienio kalbų kursuose šiuo metu mokomasi net 7 užsienio kalbų. Nuolat mokomasi kompiuterinio raštingumo, veikia specialūs rankdarbių meno būreliai, kortų klubas. Įkurtas socialinių kompetencijų centras, dirba su pabėgėliais ir t. t. Visas plačias veiklas sunku net aprėpti ir aprašyti.

               Vasaros metu senjorai kolektyviai daug keliauja, ypač po Baltijos šalis. Prieš įvedant eurą Latvijoje net specialiai vyko į Estiją, kur domėjosi pereinamojo laikotarpio problemomis.

               Aljanso senjorai dabar gyvena pasiruošimo Latvijos Nepriklausomybės  100-mečio jubiliejui, kuris bus švenčiamas 2018 metų lapkritį, nuotaikomis. Latvijos valstybės jubiliejaus programa, kurios pagrindinė žinutė – „Aš esu Latvija“, kaip esminę valstybės vertybę iškelia šalies žmones. Rygos senjorai yra paruošę darbų planą šiai šventei pasitikti. Šiame plane vienas iš pagrindinių darbų – dalyvauti Didžiosios Latvijos žmonių knygos, kuri suskirstyta pagal istorinius – etnografinius regionus – Kuržemė, Vidžemė, Žiemgala, Aukšžemė ir Latgala,  pildyme. Ten šeimos, pavieniai žmonės rašo jaudinančius istorinius savo šeimos, giminės pasakojimus, pastebėjimus ir palinkėjimus.

               Rygoje aplankėme Nacionalinį Dailės muziejų jau 1905 m. įsikūrūsį neobarokinio stiliaus rūmuose ir šiuo metu turintį netoli 60.000 eksponatų. Pagrindinis muziejaus pastatas – vienas įspūdingiausių istorinio stiliaus statinių buvo rekonstruotas ir naujai pradėjo veikti 2016 m. gegužę. Jį rekonstravo lietuvių ir latvių architektų komanda, pelniusi tarptautinės komisijos prizą už geriausią architektūros darbą 2016 metais ir Latvijos metų statinio Didijį prizą. Lietuvių architektų pasiūlyta permatomų požeminio pastato stiklinių stogų idėja šiuo metu pritraukia, ypač savaitgaliais, tūkstančius muziejaus lankytojų iš visų Baltijos kraštų.

               Vakare apsilankėme Latvijos Nacionaliniame operos ir baleto teatre dar 1918 m. įsikūrusiame įspūdingame unikaliame 1863 m. statytame pastate. Čia savo grožiu visada žavi apie 1000 vietų jauki pagrindinė salė su prašmatniais paauksuotais lipdiniais ir didingu sietynu.

               Išvyka į „braliukų“ latvių sostinę praturtino žiniomis apie įvairiapusę „RASA“ senjorų veiklą, dar labiau sustiprino abipusius draugystės ryšius ir pasiruošimą valstybės 100-mečio jubiliejui, prapletė bendrą kultūrinį ir pažintinį akiratį.

Nijolė Steponavičiūtė, Palangos TAU tarybos pirmininkė

Palangos TAU senjorai žaidimais ir dainomis pasitiko Naujuosius metus

2017 m. sausio 5 d. vyko Palangos TAU Naujametinė vakaronė, kurios iniciatorė TAU tarybos pirmininkė Nijolė Steponavičiūtė. Renginio organizatoriai: šokių kolektyvo „Jūrė“ seniūnė Onutė Stonienė, Menų fakulteto dekanė Marija Liebutė, Menų fakulteto dekanės pavaduotoja Adelė Endzinienė, moterų choro seniūnė Danutė Šakinienė. Renginį vedė scenarijaus sumanytoja Onutė Stonienė. Vakaronė prasidėjo apsakymu „Kelionė“, kuri nuvedė senjorus į Naujametinę kelionę su daina „Koks gi gražus Palanga miestelis“. Moterų choras „Žara“ užbūrė kalėdinėmis dainomis, kurioms akomponavo vadovė Nijolė Petrauskienė. Šokių kolektyvas  „Jūrė“ linksmino įvairiais šokiais. Palangos TAU klausytojai turėjo galimybę paklausyti ir poezijos, kurią skaitė:  Danutė Šakinienė, Violeta Večerskienė, Nijolė Kapčienė, Janina Vambutienė.  Senjorai ir šoko, ir dainavo, ir žaidimus žaidė. Netikėtai visi sulaukė Kalėdų senelio, kuris buvo šmaikštus,  negailėjo šventės dalyviams dovanų ir įvairių linksmų klausimų. Šventės pabaigą vainikavo bendri šokiai ir dainos akomponuojant akordeonistui Stanislovui Tamošaičiui.

Dėkojame šventės organizatoriams ir šokių vadovei Janinai Serapinienei bei choro vadovei Nijolei Petrauskienei.

IMG_3422_800x533 IMG_3426_800x533 IMG_3437_800x533 IMG_3441_800x533 IMG_3453_800x533 IMG_3455_800x533 IMG_3467_800x533

Vasario 16-osios g. 6, Palanga