Palangos miesto ugdymo įstaigų socialiniai pedagogai ir psichologai rugsėjo mėnesį lankėsi Lietuvos jūrų muziejaus Delfinų terapijos centre. Mokomoji-pažintinė išvyka organizuota įgyvendinant ilgalaikę kvalifikacijos tobulinimo programą „Psichologo ir socialinio pedagogo efektyvaus praktinio darbo su vaikais ir paaugliais, turinčiais elgesio ir emocijų sutrikimų, strategijos ir metodai”.

Delfinų terapijos centro vadovė dr. Brigita Kreivinienė bei elgesio specialistė Vida Miškinė supažindino dalyves su šiame centre vykdomais moksliniais tyrimais gerovės, sąmoningo pasirinkimo ir elgsenos srityse, taip pat pristatė kaip vykdomi individualūs ir grupiniai bendravimo su delfinais užsiėmimai, kurie skirti žmonėms su fizine, protine negalia, sergantiems neurologinėmis ligomis, patyrusiems psichoemocines traumas, kalbėjo apie delfinų asistuojamos terapijos metodinius aspektus: aplinkos parengimą ir užsiėmimų eigą. Kavalifikuoti Delfinų terapijos centro specialistai buvo paruošę dalyvėms ir praktinių užduočių.

Palangos miesto socialinėms pedagogėms ir psichologėms įspūdį paliko centro modernios laukiamojo, bendravimo, sensorinė, meno terapijos, žaidimų, sporto, socialinių įgūdžių lavinimo, terapijos su delfinais erdvės ir jų pritaikomumas gydymo tikslams ir ypatingai sužavėjo centro specialistų profesionalumas, nuolat besimokančių jaunų žmonių komanda, ieškanti kaip pagerinti žmonių su negalia gyvenimo kokybę.

Susitikimo pabaigoje centro vadovė pasidalino gerąja patirtimi ir sėkmės istorijomis, kuriose atsispindi puikūs specialistų darbo rezultatai.