Įgyvendinant Erasmus+ KA122-ADU projektą „IKT gebėjimų stiprinimas motyvuojant įsitraukti į skaitmeninį pasaulį”, Palangos švietimo pagalbos tarnybos darbuotojos rugsėjo 26-30 d. vyko darbo stebėjimo vizito į Suomiją.

Kadangi projekto tikslai susiję su Palangos Trečiojo amžiaus universiteto senjorų skaitmeninių įgūdžių gerinimu, aplankėme Jyväskylän Summer University, kuriame, be kitų veiklų, veikia ir pirmasis Suomijoje įkurtas Trečiojo amžiaus universitetas (TAU).

Vizito metu susitikome su Jyväskylän TAU veiklų organizatoriais, apsilankėme paskaitoje senjorams, apžiūrėjome Jyväskylän universiteto fakultetų, bibliotekos erdves, kuriomis, kartu su universiteto studentais, naudojasi ir senjorai. Taip pat aplankėme Jyväskylän miesto biblioteką, kuri nustebino įvairios paskirties erdvių gausa. Ten, be mums jau įprastų bibliotekos erdvių, pamatėme sales šokiams, sportui, kabinetus kalbų mokymuisi, siuvyklą, medžio dirbtuves ir pan. Kiekviename kabinete mus pasitiko „mokytojai“. Tai nėra erdvės tik užimtumui organizuoti, bet jose yra kryptingai mokomasi naujų įgūdžių ir visomis šiomis erdvėmis aktyviai naudojasi visi miestiečiai.

Jyväskylän TAU veiklų organizatoriai pasidalino patirtimi, kaip motyvuoti senjorus naudotis skaitmeninėmis technologijomis ir kaip organizuoti veiklas, susijusias su senjorų skaitmeninių įgūdžių mokymu – pristatė mums Jyväskylän TAU konsultavimo informacinių technologijų klausimais modelį, kuriame aktyviai dalyvauja ir patys TAU senjorai. Su keliais senjorais-konsultantais susitikome ir mes, išsiaiškinome kaip veikia šis modelis ir manome, kad tokią sistemą būtų galima sukurti ir Palangos TAU.

Vizito metu žavėjomės suomių nuoširdumu, šiltu priėmimu, senjorų aktyvumu ir savanoryste.