Psichologai
Vilma Kalninienė
Psichologė
1989 m. Vilniaus valstybinis V. Kapsuko universitetas, psichologijos specialybė.
- Įvertina mokinio (vaiko) raidos ypatumus, galias ir sunkumus, psichologines, asmenybės ir ugdymosi problemas, specialiuosius ugdymosi poreikius, vaiko brandumą mokyklai.
- Siūlo ugdymo formą, būdus ir metodus, prireikus rekomenduoja teikti psichologinę pagalbą, rekomenduoja vaikui mokyklą.
- Konsultuoja
- mokinius (vaikus), turinčius specialiųjų ugdymosi poreikių, psichologinių, asmenybės ir ugdymosi problemų, taip pat polinkių ir gabumų klausimais,
- tėvus (globėjus, rūpintojus), mokytojus, pagalbos mokiniui specialistus specialiosios pedagoginės pagalbos teikimo, ugdymo organizavimo, psichologinių, asmenybės ir ugdymosi problemų prevencijos bei jų sprendimo klausimais.
- Teikia metodinę pagalbą mokytojams, specialistams ir tėvams (globėjams, rūpintojams) mokinio (vaiko) pažinimo, ugdymo bei jo organizavimo, įvairių psichologinių, asmenybės ir ugdymosi problemų sprendimo klausimais.
- Inicijuoja, rengia ir įgyvendina prevencijos ir kitas programas, padedančias veiksmingiau ugdyti psichologinių, asmenybės ir ugdymosi problemų turinčius mokinius (vaikus), išvengti psichologinių, asmenybės ir ugdymosi problemų ar jas spręsti.
- Kaupia informaciją, reikalingą konsultuojamų mokinių problemoms spręsti, bendradarbiaudamas su mokyklos bendruomene, o esant būtinybei – su kitomis institucijomis.
- Teikia informaciją apie mokinius (vaikus), turinčius psichologinių, asmenybės ir ugdymosi problemų, suinteresuotiems asmenims ar institucijoms, susijusiems su mokinių (vaikų) ugdymu, gavęs tėvų (globėjų, rūpintojų) sutikimą.
- Atlieka mokyklose įvairius psichologinius tyrimus, suderinęs su mokyklos administracija.
- Rengia metodines rekomendacijas vaiko raidos psichologijos, pedagoginės ir socialinės psichologijos, psichologinių problemų prevencijos klausimais.
Pagalba teikiama, kai:
- mokinys į psichologą kreipiasi savarankiškai;
- prašo mokinio (vaiko) tėvai (globėjai, rūpintojai);
- mokinys siunčiamas mokyklos specialiojo ugdymo komisijos nutarimu, gavus tėvų (globėjų, rūpintojų) sutikimą;
- prašo Vaiko teisių apsaugos tarnyba, jeigu tėvai nesirūpina vaiku ir mokykloje nėra psichologo.