Palangos TAU edukacinės išvykos

Palangos TAU edukacinės išvykos

Palangos trečiojo amžiaus universiteto dalyvių edukacinė išvyka į Biržus

2019-04-16 ir 18 dienomis Palangos TAU dalyviai lankėsi Biržų mieste ir apylinkėse. Aplankė Biržų pilį, kuri priklausė Kunigaikščiui Kristupui Radvilai (1547-1603) savo Biržų žemių ir Lietuvos šiaurinio pasienio apsaugai Biržuose pastatė modernią, didžiausią ir stipriausią tuo metu Lietuvoje itališko tipo bastioninę tvirtovę. Taip pat aplankė Astravo dvarą, kuris yra Biržų miesto dalis Širvėnos ežero šiauriniame krante prie Apaščios upės. Senjorai turėjo puikią galimybę susipažinti su Biržų krašto muziejumi “Sėla”, kuris įsikūręs Biržų pilies rūmuose. Muziejuje 25-iose salėse saugoma apie 110 tūkst. eksponatų mokslinėje bibliotekoje sukaupta virš 18 tūkst. leidinių. Palangos TAU dalyviai ne tik domėjosi Biržų istorija, teko pietauti ir pačiame Biržų dvare, dalyvavo edukacinėje programoje, kurios metu skanavo tradicinių patiekalų ir gėrimų.

Biržai garsėja savo smegduobėmis, tad nuvykome ir į pačią žymiausią ir didžiausią smegduobę – „Karvės ola“. „Karvės ola“ yra beveik apskrita, piltuviška karstinė smegduobė. Palangos TAU dalyviai liko maloniai nustebinti ne tik smegduobės, bet ir greta jos pastatyta skulptūra karve.

Įspūdingo dydžio ir grožio Biržų regioninio parko teritorijoje prie Kirkilų karstinių ežerėlių pastatytas apžvalgos bokštas, kurio forma primena kanoją arba grimztančią valtį.  Bokšto aukštis – beveik 32 metrai. 30 metrų aukštyje esančios apžvalgos aikštelės plotas – beveik 30 kvadratinių metrų. Daugelis senjorų užlipo į kanojos viršų ir gėrėjosi nuostabiais gamtos vaizdais, dideliu ežeru, kuris susiformavo atsiradus smegduobėms.

Akimirkos iš Biržų:

 

Palangos TAU išvyksta po Mažąją Lietuvą

2017 m. balandžio 6, 11 ir 20 dienomis Palangos trečiojo amžiaus universiteto Kraštotyros ir turizmo ir Dvasinės kultūros fakultetų studentai dalyvavo edukacinėje išvykoje „Pakeliaukime po Mažąją Lietuvą“. TAU klausytojai kelionės metu turėjo galimybę pamatyti ir susipažinti su Šilutės miestu ir jo istorija, Evangelikų liuteronų bažnyčia, H. Šojaus dvaro istorija. Grožėjosi Rambyno kalnu, Bitėnų kapinaitėmis. Dalyvavo M. Jankaus muziejaus edukacinėje programoje, klausėsi pasakojimų apie M. Jankaus indėlį Lietuvos kultūrai. Smalininkuose apžiūrėjo seniausią Europoje vandens matavimo stotį. Technikos muziejuje prisiminimais teko sugrįžti ne tik į vaikystę, bet ir į senesnius laikus, apžvelgiant įvairaus laikmečio techniką. Grįžimas namo buvo pažymėtas nuotaikingais žaidimais ir dainomis.

Akimirkos iš kelionės:

Palangos TAU išvyksta į Kėdainius

2016 spalio 13, 18 ir 20 d. Palangos trečiojo amžiaus universiteto Sveikatos fakulteto, Kraštotyros ir turizmo fakulteto studentai keliavo į  Kėdainius. Su gidu aplankė: Kunigaikščių Radvilų mauzoliejų, Sinagogos daugiakultūrinį centrą, Kėdainių Šv. Juozapo bažnyčią, Kėdainių šviesiąją  gimnaziją, Medžio skulptūrų muziejų.Turiningai leidžiant ekskursijos dienas nepamiršome susitikti ir su Kėdainių Trečiojo amžiaus universiteto studentais. Pasidalinome gerąja patirtimi apie TAU veiklas, pažiūrėjome kėdainiečių  laisvalaikio fragmentus nuotaikingame video siužete. Kelionės pabaigoje lankėmės Kėdainių  rajone Paberžėje, 1863 m. Sukilimo muziejuje. Klausėmės gidės pasakojimų apie tėvo Stanislovo gyvenimą ir darbą Paberžėje. Gėrėjomės  ramia gamta ir saulėtu rudenišku peizažu.

Palangos TAU senjorai Olandijoje

Grupė Kraštotyros ir turizmo fakulteto klausytojų balandžio 19-24 dienomis vyko į gražiausią pavasario kelionę į Europos gėlių rojų – Olandiją. Keukenkofas Olandijoje – didžiausias pasaulyje gėlių sodas. Šiuo metu šiame 32 ha dydžio pavasarinio rojaus parke  žydėjo apie 7 mln gėlių – tulpių, hiacintų, narcizų, magnolijų, alyvų, našlaičių ir kitų žydinčių pavasarinių gėlių. O dar 10 paviljonų su teminėmis parodomis – tulpių atsiradimo Olandijoje istorijos, naujausių tulpių rūšių ir nuostabiausias karalienės Beatričės vardo paviljonas, kur šiemet buvo eksponuojama orchidėjų paroda pagal teminį viso gėlių parado devizą „Gėlės ir mada“. Kitą dieną stebėjome nepakartojamą reginį – Didžiąją gėlių fiestą, vykstančią  tik vieną šeštadienį metuose. Stebėjome jos pradžią, kuri visada prasideda kurortiniame miestelyje prie Šiaurės jūros Nordvijke. Iš čia iškilminga gėlių procesija keliauja pagrindiniu svogūninių gėlių auginimo keliu 40 kilometrų. Keliaujančias milžiniškas gėlių kompozicijas lydi muzikantai bei šokėjai.Tokie vaizdai ir reginiai bus įsimintini visam gyvenimui! Savo 6 dienų kelionėje dar trumpai apžiūrėjome Varšuvą, po dieną praleidome Potsdame Vokietijoje ir Amsterdame, kur lankėmės Deimantų muziejuje, stebėjomės milžiniška dviračių gausa mieste, apžiūrėjome pagrindinę Damo aikštę, garsiąjame Gėlių turguje įsigijome įvairiausių gėlių svogunėlių. Laimingi ir pakylėti naujais puikiais Lenkijos keliais sugrįžome į namus.

Palangos TAU tarybos pirmininkė Nijolė Steponavičiūtė

Palangos TAU senjorai Šventojoje

Grupė Kraštotyros ir turizmo fakulteto dviračių entuziasčių saulėtą gegužės dieną leidosi dviračiais į žygį Šventosios link. Pakeliui Monciškėse aplankėme Lietuvos Paraplegikų asociacijos Landšafto terapijos ir rekreacijos centrą. Nuoširdžiai pabendravome su centro administratorė p. Rasa, kuri papasakojo, kad šiemet bus 15-tas sezonas kaip veikia žmonėms su negalia ir po traumų itin reikalinga poilsiavietė vasaros metu talpinanti apie 150 – 200 gyventojų. Administratorė pasidalino įspūdžiais apie gražias sezono atidarymo šventes ir jiems koncertuojančias šalies įžymybes, pagal projektus vedamus  savarankiško gyvenimo įgūdžių ugdymo, amatų, menų mokymus, parodė namelius ir kambarius. Šventosios prieigose mus pasitiko savo gimtosios Šventosios archeologijos ir istorijos tyrinėtojas – entuziastas, Kuršių kultūros draugijos pirmininkas Mikelis Balčius. Su juo aplankėme Šventosios uostą, išklausėme jo atsiradimo ir nesėkmių istoriją, pasigrožėjome gražiu kraštovaizdžiu. Toliau važiuodami dviračiais užsiropštėme ant garsiojo Alkos kalno su pagoniška šventviete, kur pabendravome su Žemaičių kultūros dtraugijos Palangos skyriaus pirmininku Augustu Narmontu, besiruošiančiu savaitgalį organizuojamai Lietuvių Meilės deivės Mildos pagarbinimo šventei. Išbandėme miestelio simbolį – garsujį beždžionių tiltą, apžiūrėjome  sveikatos centro „Energetikas“ korpusus, pasigerėjome kažkada Palangą puošusia, bet dabar pietiniame Šventosios pakraštyje gražiai įkomponuota puikia monumentalia skulptūra „Baltijos aušra“. Tik pavakare, nugairintos šaltoko šiaurinio vėjo, su įspūdžiais ir gera nuotaika patraukėme Palangos link.

Palangos TAU Kraštotyros ir turizmo fakulteto Dekanė Nijolė Steponavičiūtė

Palangos TAU išvyksta į Panemunę

2016 balandžio 14, 20 ir 26 d. Palangos trečiojo amžiaus universiteto Dvasinės kultūros fakulteto, Kraštotyros ir turizmo fakulteto studentai keliavo Panemunės keliu: Jurbarkas – Gelgaudiškis – Šakiai- Sudargas. Aplankė  Jurbarko dvaro išlikusius svečių namus, kuriuose stebėjo teatralizuotą edukacinę programą. Susipažino su Gelgaudiškio dvaro istorija. Šakiuose turėjo  informatyvią edukaciją „Aletovės“ ekologiško sėmenų aliejaus gamykloje. Kelionės pabaigą vainikavo nuostabaus grožio piliakalniai Sudarguose.

Jūratės g. 11, Palanga