Palangos TAU meno kolektyvai

Palangos TAU meno kolektyvai

Palangos TAU šokių kolektyvas „JŪRĖ“

Palangos TAU šokių kolektyvui „JŪRĖ“ 5 - metis

2019-05-29 Palangos trečiojo amžiaus universiteto (TAU) šokių kolektyvas „Jūrė“ Palangos kurorto muziejuje atšventė savo veiklos penkmetį. Šventėje apsilankė miesto laikraščio „Palangos tiltas“ korespondentė ir plačiai laikraštyje bei  facebook‘e apie tai paskelbė.

Palangos TAU šokių kolektyvo „JŪRĖS“ veikla

Kolektyvas aktyviai repetuoja ir mokslo metams pasibaigus. Vasaros atostogų laikotarpis intensyvus. Trumpa informacija ir nuotraukos.

2018 m liepos mėn. Onutės Stonienės iniciatyva nuvykome į D. Poškos baublius, Šilalės rajone.  Toliau skubėjome į Wolfų vilą Stulgiuose, kur nuostabioje Reginos Lelienės gimtinėje šventėme jos gimtadienį.

2018 m.  seniūnės Rasos Šilingienės iniciatyva pabuvojome ant Kartenos ir Gintarų  piliakalnių, Mikutų sodyboje, apžiūrėjome Kartenos akmenį, kaimo sodybą „Vyšnių sodas“. Kaitinomės pirtyje, maudėmės, pramogavome.

2018 m spalio mėn. vykome į Baltų mitologijos parką Darbėnų seniūnijoje. Vaikščiojome Baltų mitologijos rekreaciniais takais, susipažinome su baltų dievybėmis virtualioje erdvėje sukurto filmo pagalba. Prie laužo šokome, dainavome, užkandžiavome bei grybavome. Daugiausia grybų pririnko vadovė Janina ir Jonas.

2018 m gruodžio mėn. Regina Lelienė savo namuose surengė Adventinę popietę, dalyvaujant kunigui. Puošėm kartu eglutę rankų darbo žaislais, saldainiais, vaisiais, nuotraukomis bei natūraliomis žvakutėmis. Vaišinomės, dalinomės prisiminimais iš nuotraukų, perleisdami žvakę iš rankų į rankas pagarsinome savo sveikinimus ir linkėjimus.

2019 m vasario mėn. Klaipėdos senjorų šokių kolektyvas „Klaipėdos Zunda“ pakvietė į šventinį renginį „Mes tikrai mylim Lietuvą“, kuris vyko uostamiesčio bendruomenės namuose. Mus šiltai sutiko vadovai Irena Toliušienė ir Valdemaras Marcinkus. Smagiausia ne tik stebėti, gėrėtis kolektyvų pasirodymais, bet ir būti garbingais renginio dalyviais. Esame dėkingi vadovei Janinai Serapinienei, ŠPT direktorei Vilmai Želvienei už visokeriopą pagalbą ir už tai, kad skatina būti aktyviais, bendruomeniškais ir pozityviais.

2019 m kovo mėn. 01 d vietiniame laikraštyje „Palangos tiltas“ korespondentės Rasa Gedvilaitė plačiai aprašė seniūnės Onutės Stonienės triūsą penkerius metus vadovaujant „Jūrės“ kolektyvui, kuris jau gerai žinomas Palangos mieste, kaip įvairių renginių dalyvis. Kolektyvo sėkmė slypi ir tame, jog bet kokiais atvejais kiekvienas šokėjas yra visapusiškai pasiryžęs prisidėti.

2019 m balandžio mėn. Palangos TAU senjorų šokių kolektyvas „Jūrė“ išvyko į  istoriniuose Kražiuose rengiamą Vakarų Lietuvos regiono senjorų sveikatingumo festivalį „Prisikėlimo džiaugsmas“. Prie Kražių bažnyčios šventės dalyvius pasitiko klebonas. Šios kelionės iniciatorė nepailstanti vadovė Janina Serapinienė, suorganizavusi malonų susitikimą su senais ir naujais bendradarbiavimo bičiuliais iš Gargždų, Tverų, Kelmės, Šilutės.

2019-04-19 Palangos švietimo pagalbos tarnybos direktorės Vilmos Želvienės ir Palangos TAU kuratorės Ingos Vaitkienės iniciatyva dalyvavome Mažeikių TAU organizuotoje šokių ir dainų šventėje „Žemaitijai 800“, kuri vyko Tirkšlių miestelio pušų ir ąžuolų slėnyje.

2019-06-20 Kretingos TAU senjorų šokių kolektyvo „Atgaja“ pakvietė  kartu švęsti Jonines Kretingoje. Ąžuolų vainikais buvo pasveikinti  Janina ir  Jonas. Tą dieną aplankėme ir istorines Kretingos vietas.

 Keletas nuotraukų iš gimtadienių ir jubiliejų.   Stengiamės nepamiršti ir populiariausių vardų – Jonų, Stanislovų, Onų, Aldonų – vardadienių, pasipuoštų ąžuolų, rožių, lauko žolynų vainikais.

Tarptautinis liaudiškų šokių festivalis „Palangos miestely 2018||

2018 m. rugsėjo 15 d. Palangą sudrebino tarptautinis liaudiškų šokių festivalis „Palangos miestely 2018″. Šiais metais pašokti prie jūros atvyko net 18 tautinių šokių ir folkloro kolektyvų iš įvairių Lietuvos miestų, Latvijos bei Ukrainos. Iš viso į Palangą atvažiavo per 400 šokėjų. Tradiciniu tapusiame renginyje šokių kolektyvas ,,Jūrė” dalyvavo jau antrą kartą.

           Šventė prasidėjo įspūdingu atidarymu Grafų Tiškevičių alėjoje. Čia visi šventės dalyviai sušoko tris bendrus lietuvių liaudies šokius. Svečiai iš Latvijos atvyko išmokę šokio žingsnelius iš anksto gavę vaizdo įrašus.

          Po tokios nuotaikingos pradžios Palangos pučiamųjų orkestro lydima ilga festivalio dalyvių kolona per J. Basanavičiaus gatvę patraukė į Jūratės ir Kastyčio skverą. Po pietų šventės dalyviai pabiro po visą miestą – iki pavakarės šokėjų pasirodymai vyko Jūratės ir Kastyčio skvere, J. Basanavičiaus gatvės ir Birutės alėjos sankirtoje, Vytauto gatvės skvere priešais bažnyčią, prie paminklo generolui J. Žemaičiui. Kolektyvas ,,Jūrė” visose trijose pasirodymų vietose pademonstravo tris šokius. Nuo intensyvių pasirodymų nepavargstanti ,,Jūrė” dalyvavo ir sekmadieninėje mankštoje, vykusioje ant jūros kranto prie centrinės gelbėjimo stoties.

Akimirkos iš festivalio:

Tarptautinis festivalis ,,Annas danči“ ( Bauskė, Latvija)

2018 m. liepos 21 d. Šokių  kolektyvas ,,Jūrė“ lydima Palangos TAU tarybos atstovų ir svečių, vyko į kasmetinį tarptautinį senjorų šokių festivalį ,,Annas danči“, kuris vyko kaimyninėje šalyje Latvijoje Bauskės mieste. Svečius iš Palangos šiltai sutiko ir globojo festivalio organizatorė Ines Smilkškalnė. Dainų ir šokių slėnyje prie istorinės Bauskės pilies vykusiam renginiui ,,Jūrė“ parengė ir sušoko šešis šokius. Visiems septyniems šventėje dalyvavusiems kolektyvams įteikti padėkos raštai, atminimo dovanos ir gėlių puokštės. ,,Jūrės“ šokėjai ir jų vadovė Janina Serapinienė jautė didžiulį dėmesį, sulaukė daugybės komplimentų už nepriekaištingą sceninį įvaizdį, elegantišką ir plastišką šokį. Sėkmingai pasirodęs ,,Jūrės“ kolektyvas sulaukė kvietimo į 2019 m. tarptautinį senjorų šokių festivalį Jelgavoje.

Akimirkos iš Latvijos:

Europos Senjorų šokių festivalis ,,Mindauginės”

2018 m. liepos 6 – 7 d. Palangos TAU ,,Jūrės” kolektyvas vyko į Klaipėdą Lietuvos karaliaus Mindaugo dieną paminėti. Dalyvavo tradiciniame Europos Senjorų šokių festivalyje ,,Mindauginės”. Margaspalviai Lietuvos, Latvijos ir Estijos kolektyvai šįkart rinkosi ir savo šokius miesto bendruomenei bei užsienio turistams demonstravo puikioje erdvėje – Danės upės krantinėje  prie Žvejo skulptūros. Akimirkos iš festivalio:

Klaipėdos laikrodžių muziejaus kiemelis

2018 m. birželio 9 d. TAU šokių kolektyvas ,,Jūrė“ dalyvavo Klaipėdos laikrodžių muziejaus kiemelyje vykusiame Vakarų regiono Europos šokių senjorų kolektyvų koncerte ,,Saulės ir šviesos pakylėti“. Renginys buvo skirtas Europos senjorų šokių kolektyvų vasaros bei draugystės dienai paminėti. Renginyje dalyvavo kolektyvai iš Plungės, Telšių, Rietavo, Gargždų ir Klaipėdos. Palangos ,,Jūrė“, vadovaujant ilgametei šokių vadovei Janinai Serapinienei, paruošė net aštuonis šokius. Klaipėdos visuomenei atsakingai pasirodė ir ,,Jūrėje“ pirmus metus šokantys šokėjai, gražiai įsiliedami į šokio sūkurį ,,Tu – Lietuva“.

Įspūdinga šventė baigėsi bendra visų dalyvių nuotrauka, padėkos raštų įteikimu ir gausiais žiūrovų aplodismentais.

 

Tarptautinis šokių festivalis “ 100 šokių pynė Lietuvai“

2017-09-30   Vilniuje dalyvavome Tarptautiniame šokių festivalyje “ 100 šokių pynė Lietuvai“. Renginio organizatoriai – Medardo Čoboto trečiojo amžiaus universitetas ir Nacionalinė trečiojo amžiaus universitetų asociacija. Festivalį globojo Lietuvos Respublikos ministras pirmininkas Saulius Skvernelis

Tarptautinė Baltų vienybės diena Palangoje

2017-09-23  Tarptautiniame Baltų vienybės dienos minėjimo renginyje Palangoje

Šokių festivalis "Laiko karoliai" Visagine

2017-08-04/05  šokome respublikiniame senjorų šokių festivalyje „Laiko karoliai“ Visagine ir gerėjomis šio krašto lankytinais objektais

Klaipėdos Jūros šventė

2017-07-29  Klaipėdoje Jūros šventėje

Palangos kurorto šventė „Myliu Palangą“

2017 -05-26  Palangos kurorto šventėje „Myliu Palangą“

Dalyvavome Užgavėnėse Palangoje

2017-02-28  Užgavėnių šventėje Palangoje

„Bočiams“ 55-eri!!!

2016-11-26  Liaudiškų šokių kolektyvo „Bočiai“ 55-erių metų jubiliejinėje šventėje

Narių gimtadieniai ir šventės

Šokių kolektyvo „Jūrės“ narių gimtadieniai ir šventės

Renginyje „Palangos stalas 2016“.

2016-09-24 šokių kolektyvas „Jūrė“ atstovavo Palangos TAU renginyje  „Palangos stalas 2016“.

Žydų genocido dienos minėjimas

2016-09-23 šokių kolektyvas „Jūrė“ kartu su Palangos gimnazijos moksleiviais paminėjome Žydų genocido dieną. Prie paminklinio akmens Palangos botanikos parke sušokome žydų šokį „Chulu“.

Renginyje „Visa Lietuva šoka“

2016-09-19 šokių kolektyvas „Jūrė“ sukasi su visais, dalyvaujančiais renginyje „Visa Lietuva šoka“.

Festivalyje „Annas danči"

2016-07-23 vėl Lietuvos vėliava plevėsavo Bauskėje. Šokių kolektyvas „Jūrė“ buvo pakviesta į šokių festivalį „Annas danči“.  Vietiniame laikraštyje kartu su latvių kolektyvų pasirodymo nuotraukomis išspausdintos ir mūsiškės.

Keliones į Naisius

2016-06-20 ir 21 d.d. šokių kolektyvas „Jūrės“ susiorganizavo keliones į Naisius.  Pakvietėme kartu keliauti ir  Palangos TAU klausytojus.

Svečiai iš Bauskės

2016-05-06 į Palangos TAU konferenciją pasikvietėme šokių kolektyvą iš Bauskės.

Padvarių socialinės globos namuose

2016-03-08 šokių kolektyvas „Jūrė „koncertavo kartu su ansambliu „Žara“  Padvarių socialinės globos namuose.

Užgavėnių šventėje

2016-02-09 šokių kolektyvas „Jūrė“ užgavėnių šventėje – VESTUVININKŲ vaidmenyje. Pabėgėlio ir lietuvaitės vestuvės su piršliu, svočia, pabroliais, pamergėmis ir … naujagimiu.

Atidarymo šventė

2015-10-01 Palangos TAU mokslo metų atidarymo šventė

Renginyje „Visa Lietuva šoka“

2015-09-16 šokių kolektyvas „Jūrė“ šoka Kurhauzo aikštėje renginyje  „Visa Lietuva šoka“.

Bauskės šokių festivalyje

2016-07-26 šokių kolektyvas „Jūrė“ buvo pakviesta į Bauskės šokių festivalį „Annas danči“, kur dalyvavo daugiau nei 10 Latvijos miestų šokių kolektyvų bei kolektyvas iš Klaipėdos. Norėdami ten dalyvauti, išmokome šokių, kuriuos šoka Europos šalių bendraamžiai (daugiausia  moterys). Festivalio metu aikštėje šoka visi kolektyvai, mokantys tą šokį. Malonus jausmas ir pasididžiavimas, kai plevėsuojant Lietuvos ir Latvijos vėliavoms, visi sukomės vienodu šokio ritmu mus jungiančioj melodijoj. Tikriausiai daugelis grįžo prisiminimais į Baltijos kelią, kai 1989-08-23 stovėjome susikibę rankomis. Susipažinome su Bauskės pilies muziejumi, grįždami trumpai aplankėme Rundalę.

Šokių festivalyje „Laisvės vardas – Marijampolė"

2015-04-28 šokių kolektyvas „Jūrė“ dalyvavome Trečiojo amžiaus universitetų respublikiniame šokių festivalyje „Laisvės vardas – Marijampolė“. Renginys buvo skirtas Lietuvos nepriklausomybės 25 – osiomis metinėms ir Marijampolės  TAU 10-mečiui paminėti. Dar dalyvavo Druskininkų, Kazlų Rūdos, Mažeikių, Rietavo, Telšių TAU šokėjai. Ekskursijoje susipažinome su Marijampole.

Palangos senelių globos namuose

2015-02-16 Lietuvos Valstybės atkūrimo dienos proga koncertavome Palangos senelių globos namuose. Šoko „Jūrė“, dainavo „Žara“.  Buvo bendrų dainų, šokių ir vaišių su globotiniais.

Kartu su ansambliu "Žara"

Šokių kolektyvo „Jūrės“ palydėtuvės kartu su TAU moterų vokaliniu ansambliu „Žara“

Pirmasis pasirodymas Kurhauze

2014 m balandžio mėn. šokių kolektyvo „Jūrės“ pirmasis pasirodymas Kurhauze su šokiu „Grandskveras“.

Šokių kolektyvo „JŪRĖ“ įkurimas

Tai nutiko 2014 metų sausio mėnesį. Viename Trečiojo amžiaus universiteto (TAU) klausytojų renginyje universiteto vadovybė pakvietė senjorus burtis į šokių ratelį. Norintieji šokti 2014 metų vasario 3 dieną susirinko į pirmąją repeticiją. Tai ir yra šio kolektyvo, pradžioje turėjusio 14 narių, gimimo diena. Mokyti šokio ryžosi vadovė Janina Serapinienė. 2015 m balandžio mėn. 8 dieną kolektyvas buvo „pakrikštytas“  „JŪRĖS“  vardu.

Palangos TAU moterų ansamblis „ŽARA“

Dainų festivalyje „Jei daina širdy - esame jauni“

2018-11-10 d. Palangos TAU moterų choras „Žara“ Vilniuje dalyvavo  IV-ąjame senjorų  chorų ir vokalinio ansamblio festivalyje „JEI DAINA ŠIRDY – ESAME JAUNI“. Festivalį atidarė ir sveikinimo žodį tarė Vilniaus TAU rektorė Zita Žebrauskienė. Dainų festivalyje dalyvavo šešiolika Trečiojo amžiaus universiteto kolektyvų iš įvairių Lietuvos miestų. Dalyviai atliko tris skirtingo charakterio Lietuvių liaudies dainas: Žemaičių krašto dainą „Kas pramynė tus takelius“, „O atsimenu nameli“, „Ar tu žinai“. Tradiciškai festivalį užbaigė bendra daina: J. Tiškaus ir A. Saulyno „Mes išliksim jauni“.

Moterų choro „Žara“ dalyvės po festivalio turėjo galimybę apsilankyti naujausiame muziejuje „MO“. Liko sužavėtos muziejaus erdvės, didingumo,  ekspozicijų pateikimo.

Dėkojame Palangos TAU moterų choro vadovei Nijolei Petrauskienei, akompaniatoriui  Vincui Paulauskui ir choro seniūnei Danutei Šakinienei.

Akimirkos iš festivalio ir muziejaus:

Dainų festivalyje Vilniuje

2016 m. lapkričio 26 d. Palangos Trečiojo amžiaus universiteto moterų choras  „Žara“ dalyvavo Vilniuje Edukologijos universitete, Medardo Čobato Trečiojo amžiaus universiteto organizuojamame tarptautiniame dainų festivalyje „Jei daina širdy- esame jauni“. Festivalyje dalyvavo dvidešimt Trečiojo amžiaus universitetų kolektyvų  iš visos Lietuvos , taip pat buvo svečių iš Baltarusijos ir Latvijos. Kiekvienas kolektyvas buvo paruošęs po dvi dainas, viena iš jų reprezentuojanti savąjį miestą. Festivalio pabaigoje visi kolektyvai dainavo bendrą dainą „Mes išliksim jauni“. Kiekvieno miesto dalyviai vaišių stalą pildė savo pagamintais patiekalais. Sakė sveikinimo žodžius organizatoriams ir džiaugėsi  tokio festivalio svarba TAU bendruomenėse. Dėkojame, Palangos TAU choro vadovei Nijolei Petrauskienei, akompaniatoriui  Vincui Paulauskui, choro seniūnei  Danutei Šakinienei, taip pat visam moterų „Žaros“ kolektyvui.

Jūratės g. 11, Palanga