Palangos TAU naujienos

2024 m. edukacinės išvykos

Šiemet, Trečiojo amžiaus universiteto dalyviai turėjo keletą edukacinių išvykų. Aplankė Panevėžio miestą ir jo apylinkes bei Panemunės kelias – tai vienas įdomiausių maršrutų Lietuvoje.
Akimirkos iš kelionės

  1. Panevėžio miestas ir apylinkės:

 

2. Panemunės kelias:

 

Palangos TAU šokių kolektyvo "Jūrė" 10-mečio paminėjimo šventės akimirkos

Palangos Trečiojo amžiaus universiteto šokių kolektyvo „Jūrė“ dešimtmečio minėjimo šventės akimirkos. 

Palangos TAU šokių kolektyvo "Jūrė" 10-mečio veiklos paminėjimo šventė

2024 m. balandžio 30 d. kviečiame į Palangos TAU šokių kolektyvo „Jūrė“ 10-mečio veiklos paminėjimo šventę.

 

Paminėta Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena

Palangos Trečiojo amžiaus universiteto moterų choras „Žara“ (vadovė – Rasa Andersen) ir Kretingos Trečiojo amžiaus universiteto Kultūros centro ansamblis „Svajonių aidas“ (vadovas – Aloyzas Žilys) Palangos kurorto muziejaus salėje paminėjo Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną.

 

Pakaitų tvarkaraštis bei papildomos veiklos 2023-2024 m. m. II pusmetis

Palangos Trečiojo amžiaus universiteto paskaitų tvarkaraštis bei papildomos veiklos

 

Šventinė vakaronė

Išlydėję didžiąsias metų šventes, Palangos Trečiojo amžiaus universiteto studentai naujųjų metų pradžią susirinko paminėti šventinėje vakaronėje. Ši šventė buvo, kaip ženklas, kad šiemet vėl būsime drauge, kartu mokysimės, keliausime, šoksime, sportuosime, lankysime kultūros renginius ir būsime vieni kitiems parama.
Romantiškoji „Žara“ užliejo salę kalėdinių giesmių melodijomis.
Vakaronėje visų laukė staigmena. Buvo pasiūlyta kartu kurti pasaką, kurioje visi šypsotųsi, džiaugtųsi, būtų kūrybingi, šildytų vieni kitus žodžiais ir delnais. Pakvietus į salę „Rašytoją“, ši pradėjo rašyti naująją, naujų metų pasaką: „Kartą gyveno..“ Ne, geriau – „Seniai, seniai prie jūrų marių, ant aukščiausios ir balčiausios kopos, aukure buvo uždegta šventoji ugnis. Ji davė pradžią karalystei vardu Palanga. Jos gyventojai žemaičiai net 770 metų šlovino jos vardą ir dabar tebešlovina. Prieš dešimt metų, skaičiuojant juos nuo šių metų atgal, į tą karalystę atskrido Žaliasis drakonas ir susukęs lizdą padėjo išminties Kiaušinį, pavadindamas jį vardu – TAU. Nuo tos dienos dauguma karalystės gyventojų keliauja Žaliojo Lizdo link, norėdami prisiliesti prie Išminties Kiaušinio. Kaip ir visose pasakose, norintys pasiekti Išminties Kiaušinį, turėjo atlikti tris užduotis.“:
Toliau pasaką turėjo tęsti vakaronės dalyviai, ir tik nuo jų priklausė pasakos turinys. Atlikdami tris pasakos užduotis, visi buvo greiti, išradingi ir kūrybingi. „Žaliojo lizdo“ vadovai puikiai įvertino dalyvių entuziazmą, įteikė visiems „Žaliąjį leidimą“ tolimesniam mokymuisi, renginių lankymu ir vaišėms pasakos pilies menėje.
Šventiškoje salėje, lyg viduržiemio pusnyse gėlės, pražydo „Jūrės“ šokėjos, užbaigdamos pramoginę vakaro dalį.
Dėkojame Palangos TAU tarybos nariams už šventės organizavimą. Didelis dėkui Astai Brazaitienei, kuri yra šios pasakos sumanytoja, renginio vedėja, bei šio teksto autorė.

 

SVEIKINIMAS

Baigėsi mokslo metai

Palangos Trečiojo amžiaus universiteto paskaitos jau baigėsi, senjorai turės trumpas atostogas. Per šiuos mėnesius Palangos TAU dalyviai turėjo daug įvairių veiklų, patirčių, susitikimų, renginių, paskaitų, apdovanojimų,.. Mokinosi užsienio kalbų, šoko, dainavo, vaidino, keliavo, skaitė eiles.
Džiaugiamės, kad Palangos Trečiojo amžiaus universiteto dalyviai yra tokie aktyvūs. 
Dėkojame visiems papildomų veiklų mokytojams, treneriams už norą dirbti su senjorais. Ačiū!
Akimirkos iš visų užsiėmimų.

Palangos savanorių apdovanojimai

Gruodžio 5 d. vakarą Tarptautinės savanorių dienos proga Palangos kurhauzo koncertų salėje buvo pagerbti kurorto savanoriai. Šioje gražioje šventėje buvo nominuota ir apdovanojimą už savanorystę gavo Palangos Trečiojo amžiaus universiteto dalyvė – Judita Aleksandravičienė.
Judita – buvusi lietuvių kalbos mokytoja-ekspertė, atvykusi iš Skuodo. Jau dešimt metų gyvena Palangoje. Aktyviai dalyvauja Palangos Trečiojo amžiaus universiteto (TAU) veikloje, lanko moterų chorą „Žara“, taip pat yra vedusi Naujametę popietę Palangos TAU dalyviams (pati rašė ir scenarijų).
Kaip Judita pradėjo savo savanorišką veiklą Palangos trečiojo amžiaus universitete? Prieš keletą metų skaitė Palangos TAU dalyviams paskaitą „Gimtasis žodis – mūsų sielos veidrodis“. Po paskaitos sulaukė daug komplimentų dėl mokėjimo perteikti žinias. Mokėdama anglų kalbą Judita sugalvojo, kad šias žinias gali perteikti senjorams. Taip pat sulaukėm Juditos pasiūlymo vesti anglų kalbos mokymus savanoriškais pagrindais Palangos Trečiojo amžiaus universiteto dalyviams. Kaip pati Judita sako: „-Negaliu be iššūkių, tokia jau esu“.
Juditos vedami anglų kalbos mokymai vyksta jau dvejus metus, vieną kartą per savaitę po vieną valandą.
Grupėje yra 22 senjorai, norintys išmokti anglų kalbos. Judita labai atsakingai ruošiasi visoms pamokoms, pagalvoja apie kiekvieną savo studentą.

Taip pat džiaugiamės, kad iš Palangos Trečiojo amžiaus universiteto yra ir daugiau savanorių, kurie buvo nominuoti už savanorystę ir gavo apdovanojimus. Savanorystė už Palangos Trečiojo amžiaus universiteto ribų.
Dėkojame: Gražinai Jonaitienei, Viktorijai ir Edvardui Gedvilams, Undinei Grikpidienei bei Liudvinai Misenkienei.

 

Susitikimas su Gerb. Česlovu Juršėnu

Spalio 25 – oji – ypatinga diena Lietuvos Respublikai. Tai diena, kada minima Lietuvos Respublikos Konstitucijos diena. Palangos Trečiojo amžiaus universiteto dalyviai šiandien turėjo išskirtinį susitikimą su vienu iš Lietuvos Respublikos Konstitucijos kūrėjų – Gerbiamu Česlovu Juršėnu.
Tai, kad galime gyventi NEPRIKLAUSOMOJE Lietuvos Respublikoje esame dėkingi Lietuvos Nepriklausomybės Akto Signatarams.
Akimirkos iš susitikimo.

Palangos TAU dalyviai įsitraukė į paskaitų ir įvairių veiklų sūkurį

Palangos Trečiojo amžiaus universiteto dalyviai įsitraukė į paskaitų ir įvairių veiklų sūkurį.
Išklausė paskaitas apie Vilniaus tamsiuosius laikus. Kaulų, sąnarių ir stuburo susirgimus.
Turėjo edukacinę ekskursiją „Pasivaikščiojimai Šliūpo Palangoje“. Šioje ekskursijoje turėjo naujų patirčių – ekskursijos gidas buvo išmanioji programėlė.
Vilniaus MČTAU vedė muzikos terapijos užsiėmimus.
Edukacinė ekskursija į Klaipėdą paliko pačius gražiausius prisiminimus. Taip arti Palangos, bet tiek daug naujo…
…akimirkos iš paskaitų ir ekskursijų.

Mokslo metų pradžios šventė

2023 m. spalio 4 d. Palangos Trečiojo amžiaus universitetas pradėjo naujus mokslo metus.
Gausus būrys studentų atvyko į mokslo metų pradžios šventę. Senjorus sveikino Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus ir klebonas Kęstutis Balčiūnas.
Į jaunystės prisiminimus nukėlė nuotaikinga, šmaikšti ir nepakartojama Retro swing trio „Kartą Amerikoj“.

Už nuostabių puokščių kompozicijas dėkojame Jurgai Juknaitei.

Pakaitų tvarkaraštis bei papildomos veiklos naujais mokslo metais

Palangos Trečiojo amžiaus universiteto paskaitų tvarkaraštis bei papildomos veiklos

 

Kvietimas į mokslo metų pradžios šventę

Palangos Trečiojo amžiaus universiteto dalyviai kviečiami į mokslo metų pradžios šventę

Dreverna - Juodkrantė
Palangos Trečiojo amžiaus universiteto anglų kalbos grupė paminėdami savo mokytojos Doris 85 m. sukaktį iš Drevernos laivu plaukė į Juodkrantę.
Kelionės metu netrūko puikios nuotaikos, sveikinimų bei gražių akimirkų.
Dėkojame organizatoriams, Birutei Mockuvienei už gidavimą.

Edukacinė kelionė į Suvalkijos sostinę - Marijampolę

Palangos Trečiojo amžiaus universiteto dalyviai tęsia kelionių maratoną po Lietuvą. Šį kartą 100 dalyvių aplankė Suvalkijos sostinę – Marijampolę.
Senjorai susipažino su Marijampolės Marijonų vienuolynu, pamatė išpuoselėtą miestą, parkus bei senamiestį. Taip pat aplankė prezidento K. Griniaus muziejų, Sinagogą, Paežerių dvarą bei Sudargų piliakalnių kompleksą. Senjorus sužavėjo Marijampolės grožis ir jos istorija.
Dėkojam gidams: Tomui ir Arūnui.

Keletas akimirkų iš kelionės: 

Edukacinė kelionė Druskininkų, Birštono apylinkėse

Palangos Trečiojo amžiaus universiteto dalyviai atidarė kelionių sezoną po Lietuvą.
Šį kartą pasirinkome kurortinius miestus. Dviejų dienų kelionė – Druskininkų bei Birštono apylinkėse. Apsilankymas Liškiavos bažnyčioje, nuostabi ekskursija Druskininkų mieste su gide Birute, Čiurlionio muziejuje su teatrališku gidės pasakojimu, Merkinės piramidė, Merkinės piliakalnis, Perlojos miestelis su įspūdinga istorija. Birštono „Seklytėlė“ su nuostabia gamta bei puikiais pietumis ir Birštono ramybė.
Visa tai – dalis Lietuvos grožio.

Akimirkos iš kelionės:

Mokslo metų užbaigimo šventė

Palangos Trečiojo amžiaus universiteto dalyviai užbaigė mokslo metus su dainuojamąja poezija.
Programa „Dar penkios minutės nakties“ – dainuojamosios poezijos dainos ir eilės. Puikus, šiltas Giedriaus Arbačiausko balsas, papildomas violončelės garsų, ramios, švelnios jausmingos eilės, kurias skaitė tarp atliekamų dainų Agnė ir Giedrius tarsi dviejų širdžių pokalbis poezijos ir dainos.
Dėkojame Gerb. Giedriui ir Agnei už nuostabų vakarą.
Keletas akimirkų iš renginio.

Tarptautinė mokslinė konferencija

PALANGOS TAU KLAUSYTOJAI DALYVAVO TARPTAUTINĖJE MOKSLINĖJE KONFERENCIJOJE KLAIPĖDOS UNIVERSITETE.

               Keletas Palangos trečiojo amžiaus universiteto (TAU) klausytojų dalyvavo tarptautinėje mokslinėje-praktinėje konferencijoje „Sidabrinė patirtis tautos ateičiai“. Konferencija vyko Klaipėdos universiteto „Aula magna“, ją organizavo Klaipėdos universitetas, Lietuvos veikliosios ilgaamžystės akademija, Vilniaus universitetas, Lietuvos mokslininkų sąjunga ir Pietų Lietuvos verslo kooperacijos centras.

               Sveikinimo žodžius tarė Klaipėdos universiteto rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas, Lietuvos veikliosios ilgaamžystės akademijos prezidentas prof. dr. Algimantas Kirkutis, Lietuvos mokslininkų sąjungos pirmininkas prof. dr. Dalius Serafinas, nuotoliniu prisijungimu konferencijos dalyvius pasveikino JAV Harvardo universiteto SPH profesorė, Dr. Beth Frates. Visi kalbėjusieji pabrėžė, kad sujudo viso pasaulio lyderiai, mokslininkai ir bendruomenės, nes sparčiai didėja ilgaamžystė, šiuolaikiškai tariant, visuomenė Europoje, kaip ir visame pasaulyje amžėja, reikia stiprinti sidabrinę ekonomiką ir žmonės virš 65 metų turi išlikti darbo rinkoje. Reikia pereiti nuo mąstymo kaip sveikatą pataisyti prie mąstymo – kaip sveikatą išsaugoti, nes žmogus, prilyginamas ekonominiam turtui, irgi amortizuojasi. Būtina motyvuoti žmones, kad jie norėtų gyventi kuo ilgiau pilnavertį gyvenimą.

               Pirmoji konferencijos dalis buvo skirta sveikatos tausojimui ir ilgaamžiškumui. Pagrindinį pranešimą „Amžėjimas ir širdies bei kraujagyslių patologija“ skaitė Klaipėdos universiteto profesorius, kardiologas Algimantas Kirkutis. Savo pranešime profesorius pabrėžė, kad kas penktas žmogus turi padidintą kraujo spaudimą. Arterinė hipertenzija labiausiai pakenkia širdį ir taip pat pakenkia smegenis bei akis. Prof. A. Kirkutis plačiai nušvietė išeminę širdies ligą, kraujagyslių šuntavimą, širdies ritmo sutrikimus, naujus modernius tyrimus, ekrane išsamiai parodė širdies vožtuvų ketimo operaciją. Visur pabrėžė, jog eilę širdies tyrimų ir operacijų dabar atliekama neatveriant krūtinės ląstos ir netgi širdies vožtuvai jau keičiami įeinant į širdį per kojos veną.

               Įdomų pranešimą „Lėtinis galvos smegenų kraujotakos nepakankamumas. Sena ir amžinai aktuali ilgaamžiškumo problema“ skaitė senjorų tarpe šiuo metu ypač populiarios knygos „Aštrus protas sveikame kūne“ (2022 m.) autorius med m. d. gydytojas neurologas Jokūbas Fišas. Jis pabrėžė, kad ilgiausias žmonių vidutinis amžius šiuo metu fiksuojamas Japonijoje – 84,6 m. (vyrų – 81,6, moterų – 77,4 m.). Lietuvoje 1985 m. vid. amžius buvo moterų – 76, vyrų – 66 m. 2022 m. Lietuvoje moterų amžiaus vidurkis prailgėjo iki 80 m., vyrų iki 71 metų. Išsamus ir vertingas daktaro pranešimas vertė daugelį susimąstyti – gydytis be vaistų, stiprinti savo fizinį aktyvumą, taikyti psichoterapinį gydymą, mediatyvines technikas, prieš laisvuosius radikalus naudoti antioksidantus, kur iš natūralių vienas stipriausių yra vynuogės. Svarbu ramus nusiteikimas, saikingas būtiniausių vitaminų ir mineralų vartojimas.

               Pranešimą pavadinimu „Mylėti negalima senti (kur dėti kablelį ?) skaitė farmacijos kampanijos ACONITUM savininkė, TV ir Radijo laidų vedėja dr. Rima Balanaškienė. Ji pabrėžė, kad holistinis bendras požiūris į amžėjimą leidžia skirstyti, kad virš 50 metų žmonės yra pusamžiai, senas žmogus yra nuo 75 iki 90 metų, virš 90 metų – ilgaamžiai. Žmogaus misija pasaulyje yra pernešti genetinę informaciją. Vyrai tai gali iki gyvenimo pabaigos. Daktarė pažymėjo, kad neužtenka pasiekti vien gyvenimo trukmės ilginimo – reikia jausti pasitenkinimą gyvenimu. Parekomendavo Gary Chapmano knygą „Penkios meilės kalbos“ ir palinkėjo visiems iki gyvenimo pabaigos gyventi pilnavertiškai – ne tik mylėti, bet ir mylėtis.

               Nuotoliniu prisijungimu išklausėme Gyvenimo medicinos ir ilgaamžiškumo daktaro Jose Luis Palma iš Ispanijos, dr. David I. Katz iš JAV apie aktyvaus ilgaamžiškumo švietimą ir prof. Hans Deal iš Loma Lindos universiteto (JAV) kalbėjusį apie bendruomenių sveikos gyvensenos švietimą. Prelegentai kalbėjo apie sveikiausias zonas, vadinamas mėlynosiomis, pasaulyje, iš kurių pažymėtinos Loma Linda – Kalifornijoje, Okinava – Japonijoje, Sardinija – Italijoje ir kt. Visose šiose zonose ilgaamžiai didžiausią dėmesį skiria mitybai, kur dominuoja augalinis maistas – daržovės ir vaisiai, riešutai ir pilnagrūdės kultūros, o mėsos vartojama tik 10 proc. nuo visos mitybos, pirmenybė teikiama augaliniams baltymams (ankštinėms kultūroms). Labai didelis dėmesys skiriamas judėjimui, ir ypač socialiniam bendravimui.

               Visus sudomino įtaigus Gyvenimo medicinos magistrantūros programos vadovo LSMU doc. Dr. Tomo Vaičiūno pranešimas „Kaip gali prailginti kokybiško gyvenimo trukmę gyvensenos medicina“, kur buvo akcentuojama, kad Lietuvoje negydomi lėtiniai neinfekciniai susirgimai pvz: II tipo diabetą tik valdom vaisto medformino pagalba – kovojame tik su pasekmėmis, bet nenaikinamos priežastys.

                Pranešimą apie gyvensenos medicinos specialisto vaidmenį gydant lėtines ligas ir didinant senjorų darbingumo trukmę skaitė Gyvenimo būdo medicinos asociacijos prezidentė Aistė Kučinskienė.

                 Konferencijoje pasisakęs LR Seimo Žmogaus teisių komiteto Pirmininko pavaduotojas Dainius Kepenis akcentavo, kad svarbiausia yra sąmoningai suprasti, kad teisė į sveiką ilgą ir aktyvią gyvenseną, tai pagrindinė žmogaus teisė.

                Nuotaiką praskaidrino ir optimistiškai nuteikė nedidelė koncertinė programa atliekama Klaipėdos klubo „Rūta“ senjorų choro, kur šiemet 90-tį švenčiantis ilgaamžis iš atminties deklamavo savo kūrybos eiles.

               Dėkingi organizatoriams už pakvietimą į konferenciją, nors ir perpildyti gausaus informacijos ir įspūdžių srauto, aptardami ir diskutuodami grįžome namo.

 

 

Palangos TAU taryba, pirm. N. Steponavičiūtė.

 

Palangos trečiojo amžiaus universiteto paskaitų tvarkaraštis 2023 m. bei informacija dėl papildomų veiklų

TAU 2023 m. I pusmetis

 

Palangos trečiojo amžiaus universiteto 10-mečio šventė

 

Informacija TAU dalyviams

PALANGOS TREČIOJO AMŽIAUS UNIVERSITETO VEIKLOS KOKYBĖS ĮSIVERTINIMO ATASKAITA Spausti čia

Informacija TAU dalyviams

INFORMACIJA

  1. Paskaitos ir papildomos veiklos vyks nuotoliniu būdu ZOOM platformoje.
  2. Būtina išankstinė registracija į papildomas veiklas telefonu 862096165, el. paštu palangostau@gmail.com
  3. Visos suplanuotos ekskursijos, kurios neįvyko, nukeliamos į gegužės-birželio ir rugpjūčio mėn.

 REGISTRACIJA Į PAPILDOMAS VEIKLAS

Registracija į prancūzų kl. pradedančiųjų  gr. (nuo rugsėjo 24 d. iki spalio 8 d. nuo 9.00 iki 12.00 val. telefonu 862096165, el. paštu palangostau@gmail.com)

Registracija į anglų kl. pažengusiųjų gr. (nuo rugsėjo 24 d. iki spalio 8 d. nuo 9.00 iki 12.00 val. telefonu 862096165, el. paštu palangostau@gmail.com)

Registracija į vokiečių kl. pažengusiųjų gr. nuo rugsėjo 24 d. iki spalio 8 d. nuo 9.00 iki 12.00 val. telefonu 862096165, el. paštu palangostau@gmail.com)

Registracija į floristikos užsiėmimus nuo rugsėjo 24 d. iki spalio 8 d. nuo 9.00 iki 12.00 val. telefonu 862096165, el. paštu palangostau@gmail.com)

 PALANGOS TREČIOJO AMŽIAUS UNIVERSITETE KURIAMA TEATRO STUDIJA SENJORAMS

Studijai vadovaus režisierius Virgis Noreika atvykęs iš Vilniaus gyventi į Palangą. Jis yra dirbęs Nacionaliniame dramos teatre Vilniuje, liaudies teatruose režisieriumi, gimnazijose teatro studijose su gimnazistais. Yra pastatęs apie 30 spektaklių, poetinių kompozicijų. Senjorus, mėgstančius teatrą, poetinį – meninį žodį, kviečiame registruotis (nuo rugsėjo 24 d. iki spalio 8 d. nuo 9.00 iki 12.00 val. telefonu 862096165, el. paštu palangostau@gmail.com)

 INFORMACIJA DĖL SUTARČIŲ PASIRAŠYMO

 Registracija dėl sutarties pasirašymo nuo rugsėjo 27 d. vyks tel. 862096165

Registracijos metu susitarsime dėl dienos, valandos, kada galėsite atvykti į Palangos švietimo pagalbos tarnybą pasirašyti Palangos trečiojo amžiaus universiteto dalyvio sutartį.

ATVYKUS PASIRAŠYTI SUTARTIES, PRAŠOME DĖVĖTI KAUKES !

Apsilankymas Klaipėdos Botanikos sode

          Būrelis Palangos TAU klausytojų prieš keletą dienų apsilankė Klaipėdos universiteto Botanikos sode pasigrožėti gausiu pavasariniu žydėjimu. Gėrėjomės gražiai žydinčiais pažįstamais įvairių veislių magnolijų, ievų, alyvų bei kitų retų dekoratyvinės augmenijos rūšių žiedais ir jų skleidžiamais svaiginančiais aromatais.

          Gidės, Botanikos sodo darbuotojos, tikros palangiškės ir daugeliui iš mūsų pažįstamos, Liudos Razmuvienės padedami susipažinome su dendrologinio parko statusą turinčio Botanikos sodo biologine įvairove – spygliuočiais, lapuočiais, vijokliniais, žoliniais dekoratyviniais bei vaistiniais – aromatiniais ir prieskoniniais augalais.

          Apžiūrėjome prieš keletą metų sode įrengtą Baltijos kopą ir jos augalų ekspozicinę įvairovę – guboją, pajūrinę zundą ir gausius sukulentus. Vaistinių – aromatinių ir prieskoniniais žolelių skyriuje sužinojome, kad sode auginama net trylika rūšių mėtų, besiskiriančių ne tik savo išvaizda, bet ir skoniu bei aromatu. Gidės teigimu tai viena gausiausių mėtų kolekcijų Lietuvoje.

          Maloniai nuteikė po kovidinio sąstingio gyvas pabendravimas su senokai matytomis kolegėmis, skaisti pavasarinė saulutė, nuostabus žydinčių augalų aromatų prisotintas Botanikos sodo oras. Ateityje nutarėme ir dažniau įvairiais metų periodais aplankyti mums, palangiškiams, tiesiog ranka pasiekiamą gražujį Klaipėdos universiteto Botanikos sodą.

Palangos TAU tarybos pirmininkė Nijolė Steponavičiūtė

Nacionalinės TAU asociacijos susirinkimas

          Balandžio 29 dieną nuotoliniu būdu vyko Nacionalinės TAU asociacijos visuotinis susirinkimas, dalyvaujant visų 44 šiuo metu asociacijai priklausančių Lietuvos trečiojo amžiaus universitetų atstovams. Susirinkimo tikslas išrinkti naują asociacijos tarybą, revizijos komisiją ir Prezidentą. Asociacijos tikslas koordinuoti trečiojo amžiaus universitetų veiksmus, organizuoti mokymasi visą gyvenimą, palaikant ryšius su Vyriausybe ir kitomis organizacijomis.

          Bėgant laikui vyksta didžiuliai pokyčiai žmonijos demografinėje struktūroje. Ir Europoje, ir pasaulyje pagyvenusių žmonių gausa atveria milžinišką glėbį naujų probleminių iššūkių. Padėti išspręsti senstančios visuomenės problemas gali Mokymasis visą gyvenimą, kurio rodiklis Lietuvoje yra ženkliai žemesnis, negu kitose ES šalyse.

          Prisijungusius TAU atstovus pirmiausia pasveikino Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė – Nielsen, pagirdama pagyvenusių žmonių aktyvumą, iniciatyvas, ragindama skiepytis, būti saugiems ir išlikti aktyviems ir veikliems.

          Vėliau šiltus sveikinimo žodius dalyvaujantiems TAU atstovams išsakė Seimo opozicijos lyderis, Seimo valdybos narys, ekspremjeras Saulius Skvernelis, paragindamas ir toliau senjorams domėtis šalies problemomis, aktyviai įsitraukti į visuomeninį gyvenimą, naudotis visomis savo pilietinėmis teisėmis bei aktyviau prisidėti prie valstybės gyvenimo, neužmiršdamas pasveikinti visas mamas su artėjančia Motinos diena. Sveikinimo žodį tarusi Švietimo ministerijos viceministrė dr. Agnė Kudarauskienė gėrėjosi kad vis didesnį potencialą įgauna mokymosi visą gyvenimą sritis, žavėjosi pagyvenusių žmonių ryžtingumu, žingeidumu ir noru viskuo domėtis.

          Nacionalinės TAU asociacijos vykdomasis direktorius Gediminas Dalinkevičius perskaitė Savivaldybių asociacijos prezidento Mindaugo Sinkevičiaus sveikinimo laišką, kuriame gėrimasi pagyvenusių žmonių bendryste ir linkima ir toliau kurti pozityvią emociją pagyvenusių žmonių tarpe.

           Pagrindiniame pranešime buvo aptarti trečiojo amžiaus universitetų siekiai, veiklos ir būsimi darbai. Pranešėjas neužmiršo pabrėžti, kad visi ateiname į šią visuomeninę veiklą, paremtą tik savanoryste, atsinešdami savo gebėjimus ir brangiausią turtą – laiką, mainais gaudami bendravimą, naujus potyrius ir emocijas.Vėliau buvo išrinkta nauja Asociacijos taryba iš 9 asmenų – penkių didžiųjų Lietuvos miestų TAU ir keturių atskirų regioninių TAU vadovų bei išrinkta revizijos komisija iš 3 asmenų. Tada vieningai pakartotinai Nacionalinės TAU asociacijos Prezidente patvirtinta dr. Zita Žebrauskienė, ilgametė Vilniaus Medardo Čoboto vardo trečio amžiaus universiteto Rektorė, besirūpinanti asociacijos veikla nuo pat jos įkūrimo. Ponia Zita yra gerbiama, dalykiška, organizuota, visiems jautri ir dėmesinga vadovė. Prezidentei palinkėjome naujų įdėjų generavimo, energijos, sumanumo ir toliau vadovaujant Asociacijai.

          Pabaigoje nuostabų sveikinimą Motinos dienos proga susirinkimo dalyvėms išsakė Rietavo Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčios kunigas Vytautas Rapalis. Visiems buvo malonu pabendrauti ir pasimatyti nors ir kompiuterio ekrane, su viltimi netolimoje ateityje sulaukti ir gyvojo bendravimo.

Nijolė Steponavičiūtė,Palangos TAU tarybos pirmininkė

 

 

Palangos trečiojo amžiaus universiteto mokslo metų šventės atidarymas

2020-09-08 Palangos trečiojo amžiaus universitetas pradėjo naujus mokslo metus. Renginys vyko nuostabioje gilią istoriją, menančioje Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje. Šventė prasidėjo mišiomis, skirtomis Palangos trečiojo amžiaus universiteto dalyviams. Klebonas Kęstutis pasidžiaugė, kad tiek daug yra aktyvių Palangos senjorų. Įteikė padėkas Palangos trečiojo amžiaus universiteto tarybai. Atidarymo šventėje sulaukėme Palangos miesto mero Šarūno Vaitkaus. Gerbiamas meras įteikė diplomus Palangos TAU aktyviausiems mokytojams ir dalyviams. Sveikinimo žodį tarė Palangos miesto tarybos narys Mindaugas Skritulskas. Palangos švietimo pagalbos tarnybos direktorė Vilma Želvienė pasidalino mintimis apie vertybių svarbą. Palangos švietimo pagalbos tarnyba visiems dalyviams paruošė „Mokymosi geriausių minčių užrašus“, kuriuose galės pasižymėti per paskaitas įsimintiniausias citatas. Bažnyčioje buvo eksponuojama Palangos TAU dalyvių piešinių ant šilko paroda „Debiutas“, vadovė Daiva Stonkuvienė. Džiugu buvo matyti taip gausiai susirinkusius Palangos TAU dalyvius į mokslo metų šventės atidarymą. Renginį tęsė operos solistas Tadas Girininkas su nuotaikingomis arijomis iš operų. Akimirkos iš renginio:

Palangos trečiojo amžiaus universiteto mokslo metų atidarymo šventė

2019-10-02 Palangos trečiojo amžiaus universitetas pradėjo naujus mokslo metus siedami su Žemaitijos aštuonių šimtų metų minėjimu. Gražia žemaitiška tarme prakalbo Palangos švietimo pagalbos tarnybos direktorė Vilma Želvienė, trumpai pristatydama žemaičių patriotiškumą savo tarmei, savo kraštui. Senjorus sveikino Palangos miesto Meras ir Palangos trečiojo amžiaus universiteto garbės rektorius Šarūnas Vaitkus. Sveikinimo žodį tarė klebonas Kęstutis Balčiūnas. Palangos TAU tarybos pirmininkė Nijolė Steponavičiūtė pasidžiaugė, kad universiteto klausytojai turi labai daug veiklų ir stengiasi į visas jas suspėti. Renginio svečiai buvo iš Žemaitijos sostinės Telšių folkloro ansamblis „Spigėns“, kuris užpildė renginį savo tradicinėmis dainomis, nuotaikingais pasisakymais ir gražiais lyriškais romansais.

Akimirkos iš renginio:

Kvietimas TAU klausytojams

„Senjorų dienos internete“ grįžta!  

Sėkmingai startavusi teminė akcija „Senjorų dienos internete“ sugrįžta š. m. spalio 21–25 d. Visą savaitę projektas „Prisijungusi Lietuva“ rengs internetinius seminarus, kuriuos galima žiūrėti Lietuvos viešosiose bibliotekose ir jų filialuose.

Akcijos „Senjorų dienos internete 2019“ tikslas –  skatinti vyresnio amžiaus žmones drąsiai jaustis skaitmeninėje erdvėje, pažinti grėsmes bei netikras žinias, saugiai ir atsakingai naudotis aktualiomis e. paslaugomis, nuolat tobulinti savo skaitmeninius įgūdžius.

Akcijos metu,  viešosiose bibliotekose ir jų filialuose, senjorai ir visi norintys, smagioje draugijoje kasdien nuo 11 val., galės žiūrėti vis kitas vaizdo transliacijas, užduoti klausimus ir pasipraktikuoti. Internetiniuose seminaruose metu, savo sričių ekspertai ir žinomi Lietuvos žmonės dalinsis žiniomis, patirtimi apie interneto ir technologijų privalumus skirtingose sferose. O senjorai iš visos Lietuvos internetu galės užduoti ir gauti atsakymus į rūpimus klausimus. Po tiesioginių transliacijų dalyviai kartu su bibliotekininkais bus kviečiami atlikti praktines užduotis ir taip pagilinti žinias. Tiesiogines transliacijas ar jų įrašus taip pat galima žiūrėti ir visuose išmaniuosiuose įrenginiuose, turinčiuose interneto prieigą (visas transliacijas galite rasite svetainėje www.prisijungusi.lt ).

„Senjorų dienos internete 2019“  transliacijų temos:

Spalio 21 d. – Technologijų vitaminai. Aptarsime kokia e. recepto nauda Jums? Kur ieškoti patikimos informacijos apie Lietuvoje registruotus  ir kompensuojamus vaistus. Technologijų pagalbą ir naudą sportuojant, pristatys ypatingos transliacijos viešnios.

Spalio 22 d. – Pats sau gidas. Keliauti galima patogiai ir pigiai! Kviečiame kartu su transliacijos dalyviais planuoti keliones Lietuvoje ir ne tik. Sužinosite kaip technologijų pagalba planuojamos kelionės viešuoju transportu, nuosavu automobiliu ar lėktuvu, kaip rasti viešbučius,  lankytinus objektus ar pramogas, žemėlapyje.

Spalio 23 d. – Bankas tavo delne. Šiandien bankas telpa telefone, o asmeninis biudžetas – mokėjimo kortelėje. Kaip įgyti pasitikėjimo naudotis šiais įrankiais? Transliacijos metu Lietuvos bankų asociacijos ir finansų ekspertai pasidalins paprastais ir praktiškais patarimais, kaip tvarkytis su savo pinigais moderniai bei saugiai.

Spalio 24 d. – Bendravimo mados. Ar prisimenate savo pirmąjį kvietimą į pasimatymą? O ar žinote kaip tai vyksta šiandien? 😊 Per transliaciją aptarsime šiuolaikinius, skaitmeninio bendravimo būdus, tendencijas. Dalinsimės patarimais kaip socialiniuose tinkluose bendrauti ne tik smagiai, bet ir saugiai, o transliacijos pabaigoje paskelbsime senjorams skirtą konkursą!

Spalio 25 d. – Išmanusis daržas. Ruduo – tai metas, kai daržai ir sodai ruošiasi žiemos miegui, o Jūsų laukia daugybė užduočių, todėl geriausia jas sudėlioti prioritetine tvarka.  Apie sodo paruošimą žiemai, patarimais ir rekomendacijomis, su Jumis mielai dalinsis Dr. Algirdas Amšiejus. Neturite erdvės daržininkavimui? Papasakosime, kaip internetas, meilė daržui, sodui ir turima žemė sujungia bendruomenes.

Daugiau informacijos www.prisijungusi.lt  arba artimiausioje bibliotekoje.

senjoru dienos

Palangos trečiojo amžiaus universiteto dalyvių edukacinė išvyka į Biržus

2019-04-16 ir 18 dienomis Palangos TAU dalyviai lankėsi Biržų mieste ir apylinkėse. Aplankė Biržų pilį, kuri priklausė Kunigaikščiui Kristupui Radvilai (1547-1603) savo Biržų žemių ir Lietuvos šiaurinio pasienio apsaugai Biržuose pastatė modernią, didžiausią ir stipriausią tuo metu Lietuvoje itališko tipo bastioninę tvirtovę. Taip pat aplankė Astravo dvarą, kuris yra Biržų miesto dalis Širvėnos ežero šiauriniame krante prie Apaščios upės. Senjorai turėjo puikią galimybę susipažinti su Biržų krašto muziejumi “Sėla”, kuris įsikūręs Biržų pilies rūmuose. Muziejuje 25-iose salėse saugoma apie 110 tūkst. eksponatų mokslinėje bibliotekoje sukaupta virš 18 tūkst. leidinių. Palangos TAU dalyviai ne tik domėjosi Biržų istorija, teko pietauti ir pačiame Biržų dvare, dalyvavo edukacinėje programoje, kurios metu skanavo tradicinių patiekalų ir gėrimų.

Biržai garsėja savo smegduobėmis, tad nuvykome ir į pačią žymiausią ir didžiausią smegduobę – „Karvės ola“. „Karvės ola“ yra beveik apskrita, piltuviška karstinė smegduobė. Palangos TAU dalyviai liko maloniai nustebinti ne tik smegduobės, bet ir greta jos pastatyta skulptūra karve.

Įspūdingo dydžio ir grožio Biržų regioninio parko teritorijoje prie Kirkilų karstinių ežerėlių pastatytas apžvalgos bokštas, kurio forma primena kanoją arba grimztančią valtį.  Bokšto aukštis – beveik 32 metrai. 30 metrų aukštyje esančios apžvalgos aikštelės plotas – beveik 30 kvadratinių metrų. Daugelis senjorų užlipo į kanojos viršų ir gėrėjosi nuostabiais gamtos vaizdais, dideliu ežeru, kuris susiformavo atsiradus smegduobėms.

Akimirkos iš Biržų:

Palangos trečiojo amžiaus universiteto dalyvių edukacinė išvyka į Vilnių

2019-04-09 Palangos TAU dalyviai turėjo galimybę išklausyti paskaitos VU Gyvybės mokslų centre Vilniuje pas Urtę Neniškytę – Lietuvos neuromokslininkę. Jos moksliniai interesai ir darbai yra susiję su neuronų ir imuninių ląstelių sąveika smegenyse. Ji tyrinėja Alzhaimerio ligos ląstelinius mechanizmus, autizmą. Palangos trečiojo amžiaus senjorams mokslininkė skaitė paskaita „Kaip smegenų chemija lemia mūsų patirtis“. Urtė kalbėjo apie Neuronešiklius: dopominą, serotoniną, oksilociną, endorfinus. Baigiantis paskaitai senjorai turėjo daug klausimų susijusių ne tik su paskaitos tema, bet ir su jų pačių sveikata: nemiga, depresija, galvos skausmu ir kitomis ligomis. Urtė visiems senjorams atsakė į jų užduotus klausimus ir džiaugėsi, kad yra aktyvūs. Pasak Urtės, dar vienas „vaistas“, atitolinantis senatvę, yra bet kokia protinė veikla, kuri padeda sukurti kognityvinį rezervą – smegenų gebėjimą funkciškai kompensuoti biologinius pažeidimus. Tokį rezervą kaupiame visą gyvenimą ir galime pradėti jį kaupti bet kada.

                 Po paskaitos senjorai lankėsi Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose. Senjorai apžiūrėjo keturias nuolatines ekspozicijas, atspindinčias istorinės rezidencijos funkcijas, gausius radinius kartu su rūmų raidos maketais. Rūmų atkurtų istorinių reprezentacinių interjerų ekspozicijas, reprezentacines menes su atkurtais istoriniais vėlyvosios gotikos, renesanso ir ankstyvojo baroko reprezentaciniais interjerais, taip pat specialią lobyno salę.

Akimirkos iš Vilniaus:

Palangos trečiojo amžiaus universiteto studentų edukacinė išvyka

Spalio mėnesį tradiciškai Palangos trečiojo amžiaus universiteto dalyviai išvyksta į edukacines išvykas. Šį kartą keliavome po Trakus ir jo apylinkes. Senjorai turėjo galimybę apsilankyti Trakų salos pilyje, Trakų Švc. Mergelės Marijos Apsilankymo bazilikoje ir pamatyti Trakų Dievo Motinos paveikslą, dalyvavo edukacinėje programoje „Vytinės laivas“, kelionė tęsėsi į Angelų kalvą ir Užutrakio dvarą. Puikus oras ir žingeidūs senjorai  praturtino kelionės įspūdžius. Akimirkos iš edukacinės išvykos:

Palangos trečiojo amžiaus universiteto studentai dalyvavo Protų mūšyje
Spalio 1 d., minint Tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną, Palangos trečiojo amžiaus universiteto studentai dalyvavo Protų mūšyje. Palangos miesto savivaldybės viešoji biblioteka sukvietė  senjorus pasitikrinti savo žinias bei pasirungti „Senjorų protų mūšyje“. Likome sužavėti Palangos TAU proto mūšio dalyvių žiniomis. Trijų prizinių vietų laimėtojai Palangos trečiojo amžiaus universiteto studentai. Akimirkos iš protų mūšio:

Mokslo metų pradžios šventė

2018-10-02 Palangos trečiojo amžiaus universitetas pradėjo naujus mokslo metus. Mokslo metų pradžią atidarė Palangos TAU šokių kolektyvas „Jūrė“ sušokdami šokį „Čekų polka“. Senjorus sveikino Palangos miesto Meras ir Palangos trečiojo amžiaus universiteto garbės rektorius Šarūnas Vaitkus. Daug gražių žodžių ir sveikinimų linkėjo ir kiti garbūs svečiai. Renginį tęsė aktorės Virginijos Kochanskytės pasirodymas „Gyvenimas kaip graži kelionė“.

Akimirkos iš renginio:

Palangos Trečiojo Amžčiaus Universiteto įdomybės

Besikeičiantis ir naujo modelio „marškinėlius“ besimatuojantis Palangos trečiojo amžiaus universitetas (Palangos TAU) 2017-2018 mokslo metais turėjo nemažai iššūkių.

Nuolat pasipildantis naujais nariais, universitetas keitė savo struktūrą. Iš fakultetų perėjome prie bendrų paskaitų. Šiuo metu turime virš keturių šimtų dalyvių. Šie pokyčiai atnešė didesnes galimybes klausytojams. Įvairesnę  pasiūlą papildomų veiklų: amatų, anglų kl., vokiečių kl., informacinio raštingumo, keliautojų klubo, sveikos gyvensenos ir judesio užsiėmimų, šokių, dainų,  padaugėjo paskaitų. Šiais mokslo metais buvo nemažai įvairių renginių, koncertų, kelionių, išvykų į Klaipėdos dramos teatrą ir Prano Domšaičio galeriją. Buvo išrinkta nauja TAU taryba.

Šiais mokslo metais  vienas iš universiteto iššūkių buvo atrasti Palangoje savanorių, kurie norėtų skirti laiko universiteto klausytojams. Tai dviejų kartų bendravimo ypatumai ir žinių perteikimas. Tai ką žino ir moka jaunoji karta: naujausias technologijas, užsienio kl., reikia supažindinti bei perteikti ir senjorams. Palangos kultūros ir jaunimo centras padėjo mums įgyvendinti sumanymą –  surado keletą savanorių.  Jauniausia savanorė Palangos senosios gimnazijos moksleivė Morta Kaminskaitė, kartą per savaitę anglų kalbos mokė pradedančiųjų grupę. Pažengusiųjų grupė jau 6 metus anglų kalba bendrauja su p. Doris Else Katzenstein, kuri šiais mokslo metais pradėjo  mokyti ir vokiečių kalbos. Tai išmintinga, daug keliavusi, draugiška mokytoja, kuri negaili savo laiko savanorystei. Išties daug laiko savanorystei skyrė Kretingos  Valstybinės priešgaisrinės priežiūros tarnybos specialistė Sandra Vasiliauskaitė. Po darbo susitikdavo su  Palangos TAU dalyviais, kartu mokėsi naudotis informacinėmis technologijomis. Pagal galimybes savanoriavo Palangos kultūros ir jaunimo centro kultūrinės veiklos vadybininkė Ringailė Juozapavičiūtė. Esame labai dėkingi savanoriams.

Palangos TAU III laidos pirmiesiems mokslo metams daugiausia dėmesio skyrė Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimui. Paskaitos, koncertai,  užsiėmimai  bei edukacinė išvyka planuotos šia proga.

Didžiuojamės, turėdami galimybę pakviesti lektorius,  kurie yra savo srities profesionalai: Lietuvos istorikas, publicistas, scenaristas, visuomenės bei politinis veikėjas – Arvydas Anušauskas, Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos institutas – Dr. Vytautas Jokubauskas, dr. Ernestas Vasiliauskas,  Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto leidybos skyriaus vadovas Gytis Vaškelis, Vilniaus universiteto istorijos teorijos ir kultūros istorijos fakulteto katedros vedėjas prof. dr. (HP) Alfredas Bumblauskas.  Leonas Barišauskas – Specialiųjų tyrimų tarnybos Klaipėdos valdybos Korupcijos prevencijos poskyrio vadovas vykdė antikorupcinę švietėjišką veiklą. . Lietuvos žurnalistas, kultūros antropologas, žiniasklaidos, viešųjų ryšių ekspertas – Virginijus Savukynas.

Palangos mieste taip pat turime labai įdomių ir garsių žmonių, kurie turi ką papasakoti. Šiais mokslo metais turėjome garbės pasikviesti Palangos Stasio Vainiūno meno mokyklos muzikos mokytoją Birutę Čepienę ir dailės mokytoją Audronę Bukauskienę. Norisi paminėti, kad jau ne pirmus metus paskaitas skaito palangiškis KU akademikas, prof. habil. dr. Vladas Žulkus. Taip pat palangiškis KU istorijos ir archeologijos katedros profesorius, architektūros, dizaino ir dailės katedros vedėjas prof. dr. Petras Grecevičius

Baigiantis mokslo metams Palangos TAU klausytojai keliauja po Lietuvą.  2018 m. balandžio 7, 14 ir 28 d. Palangos trečiojo amžiaus universiteto dalyviai turėjo galimybę Vilniuje apsilankyti LR Prezidentūroje, Signatarų namuose, Vilniaus Šv. Stanislovo ir Šv. Vladislovo arkikatedroje bazilikoje, paklaidžioti įspūdingomis senamiesčio gatvelėmis, pasigrožėti nuostabiais senamiesčio vaizdais – tiesiog pabūti Lietuvos sostinės ŠIRDY.  LR Prezidentūroje gidas nuosekliai pasakojo apie Daukanto a. 3 įsikūrusius XIX a. vėlyvojo klasicizmo stiliaus dviaukščius rūmus. Nenukrypdami nuo plano keliavome į Signatarų namus, kur mūsų laukė gidai, pasiruošę papasakoti apie Lietuvos Nepriklausomybės aktą – Lietuvos Tarybos 1918 m. vasario 16 d. Vilniuje pasirašytą dokumentą, skelbiantį, kad atkuriama Lietuvos Valstybė. Aprodė esamas ekspozicijas ir supažindino su įvykiais, nulėmusiais Lietuvos ateitį.  Sekantis objektas, palikęs, neišdildomą įspūdį, tai Vilniaus katedros požemiai – nematoma pastato dalis, kuri pristato šventovės, stovinčios vienoje seniausiai gyvenamų Vilniaus vietų, istoriją,  pastato kaitą, čia palaidotus Lietuvos valstybei ir Bažnyčiai nusipelniusius asmenis.

Paskaitos, kelionės, tai dar ne viskas kas vyksta universitete. Universitete yra labai kūrybingų senjorų, kurie rašo eiles, jas skaito. Senjorai tapo, lipdo, mezga, neria, siuva, karpo patys ir dalinasi patirtimi su kolegomis.

Veiklų įvairovėje senjorai gali save realizuoti: šokių kolektyvas „Jūrė“ – vadovė Nijolė Serapinienė , moterų choras „Žara“ – vadovė Nijolė Petrauskienė. Šie kolektyvai reprezentuoja  Palangos TAU  ne tik mieste, bet ir jo ribų. Lietuvos valstybės atkūrimo 100 – mečiui  paminėti  koncertą „SU MEILE LIETUVAI“ Palangos kurorto muziejuje rengė abu kolektyvai. Kartu dalyvavo ir Palangos TAU vakaronėje. Šiais mokslo metais abu kolektyvai pasipildė naujais nariais, išmoko naujų dainų ir šokių bei tobulino „senųjų“  dainų skambesį ir šokių žingsnelius.  2018 m. balandžio 25 d.  “Žara“ surengė pasirodymą Padvarių socialinės globos namuose. Per Palangos dienas, turėjo galimybę pakoncertuoti Palangos miesto savivaldybėje.

Šokių kolektyvas „Jūrė“ dar neatostogauja, o ruošiasi vasaros gastrolėms.  Klaipėdoje liepos mėn. 7 d. šoks Valstybės dienos minėjimo renginyje. Liepos mėn. 21 dieną dalyvaus Latvijos Respublikoje Bauskės mieste tarptautiniame senjorų šokių festivalyje.

Šiame be galo judriame laike visi stengiasi eiti į priekį kuo spartesniu žingsneliu. Palangos TAU universitetas ne išimtis. Mes tai pat norime kokybiškų paskaitų, įdomių ir žinomų lektorių. Stengiamės sužinoti tai, ko nežinome, išmokti tai, ko nemokame. Per šešis universiteto gyvavimo metus tikrai sparčiai pajudėjome į priekį. Augant norams, auga ir galimybės. Dėl to esame dėkingi Palangos miesto savivaldybės Merui, Tarybai ir savivaldybės administracijos Švietimo skyriui.

                                                                        Palangos švietimo pagalbos tarnybos metodininkė Inga Vaitkienė

Prevencinė paskaita TAU studentams
2018-03-20 Palangos trečiojo amžiaus universiteto dalyviai turėjo susitikimą su Leonu Barišausku – Specialiųjų tyrimų tarnybos Klaipėdos valdybos Korupcijos prevencijos poskyrio vadovu. Senjorai buvo supažindinti su  korupcijos apraiškomis visuomenėje ir antikorupciniais veiksniais.  Akimirkos iš prevencinės paskaitos:

Lietuvos valstybės atkūrimo 100 - mečiui
Palangos trečiojo amžiaus universiteto dalyvių dovana Lietuvos valstybės atkūrimo 100 – mečiui  paminėti – koncertas „SU MEILE LIETUVAI“

-„Kaip aušrai auštant nyksta ant žemės nakties tamsybė, o kad taip jau prašvistų ir Lietuvos dvasia! Jono Basanavičiaus įkvėpti lietuviai, Valančiaus išmokyti skaityti, mokėsi savo tautos istorijos, o pramokę išdrįso didžiuotis savo kilme, savo kalba, kurią pavergėjai niekino ir gujo iš gyvenimo. Šią pamoką su Nepriklausomybės Aktu Jono Basanavičiaus karta perdavė mums. Didžiuokimės žmonėmis, gaivinusiais jos dvasią ir kūrusiais tautai namus – Valstybę“ , -Palangos TAU moterų choro seniūnė Danutė Šakinienė šias žodžiais pradėjo koncertą skirtą Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti.

Sugiedojus „Tautišką giesmę“, Palangos TAU šokių kolektyvas „Jūrė“ (vadovė Janina Serapinienė) pašoko šokius „Tu Lietuva“ ir  „Kadagys“.

Savo kūrybos eiles apie Lietuvą skaitė Palangos TAU dalyvė Janina Vambutienė. Šeimyninis duetas Giedrė ir Algirdas Savickai pradžiugino atlikdami kūrinius: Johano Štrauso „Annen – Polka“ ir Franco Bero „Meilės pasiuntinys“.

Pasak, renginio vedėjos, sunku įsivaizduoti žmogaus gyvenimą be dainų, kurios mus lydi nuo lopšio, praturtina mūsų dvasią, suteikia džiaugsmo. Palangos TAU moterų choras „Žara“( vadovė Nijolė Petrauskienė) koncertą papuošė dainomis „Palanga“, „Ar tu žinai“, „O atsimenu namelį“, „Šią naktelę per naktelę“.

Skambant nuotaikingai melodijai šokių kolektyvas „Jūrė“ pratęsė pasirodymą šokiais  Blezdingėlė“ ir „Transkveras“.

Koncertą vainikavo Respublikinės TAU asociacijos inicijuota akcija  „Pabūkim kartu su Lietuvos vardu“  į dangų paleidžiant  100 trijų spalvų balionų (geltona, žalia, raudona). Palangos TAU dalyviai su žodžiais „Vardan tos Lietuvos, vienybė težydi“ papuošė pajūrio padangę balionų trispalve.

Akimirkos iš konverto:

Edukacinė išvyka po Mažąją Lietuvą
2017 m. balandžio 6, 11 ir 20 dienomis, Palangos trečiojo amžiaus universiteto Kraštotyros ir turizmo, Dvasinės kultūros fakultetų studentai dalyvavo edukacinėje išvykoje „Pakeliaukime po Mažąją Lietuvą“. TAU klausytojai kelionės metu turėjo galimybę pamatyti ir susipažinti su Šilutės miestu ir jo istorija, Evangelikų liuteronų bažnyčia, H. Šojaus dvaro istorija. Grožėjosi Rambyno kalnu, Bitėnų kapinaitėmis. Dalyvavo M. Jankaus muziejaus edukacinėje programoje, klausėsi pasakojimų apie M. Jankaus indėlį Lietuvos kultūrai. Smalininkuose apžiūrėjo seniausią Europoje vandens matavimo stotį. Technikos muziejuje prisiminimais teko sugrįžti ne tik į vaikystę, bet ir į senesnius laikus,  apžvelgiant įvairaus laikmečio techniką. Grįžimas namo buvo pažymėtas nuotaikingais žaidimais ir dainomis.

Akimirkos iš kelionės:

Kvietimas keliautojų klubui
2018 m. vasario 1 d.  15.00 val.

Vlado Jurgučio mokyklos aktų salėje vyks susitikimas su fotomenininku, asociacijos „Fotobienalė LT“ įkūrėju ir prezidentu Adu Sendrausku.

Susitikimo tema: „Lietuvos valstybingumo šimtmetis ir Kinija“

Kvietimas TAU studentams

Tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną senjorams – nemokama pažintis su kitokia Palanga

Spalio 1 d. minima Tarptautinė pagyvenusių žmonių diena. Palangoje jau prieš keletą metų susiformavo tradicija šią dieną miesto senjorus pakviesti nemokamai papramogauti. Šiemetinė Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos tema – dar nematyta Palanga.

Tad Palangos miesto savivaldybės iniciatyva kurorto senjorai kviečiami į nemokamas ekskursijas po miesto muziejus ir patį kurortą, kurių metu, neabejojama, net ir ilgą laiką Palangoje gyvenantys miestiečiai sužinos kai ką nauja ir įdomaus.

Laukia Kurorto muziejus

Renginiai, skirti Tarptautinei senjorų dienai, prasidės jau šeštadienį – rugsėjo 30 d. duris miesto senjorams atvers Kurorto muziejus (Birutės al. 34A). Čia jie laukiami nuo 10 val. iki 16.30 val.

Pasak Kurorto muziejaus direktoriaus Viktoro Liachovičiaus, pasinaudoti galimybe šią dieną nemokamai apsilankyti muziejuje tikrai verta. Daugelį neabejotinai sudomins galimybė apžiūrėti žavingą karalienės Viktorijos laikų drabužių parodą iš Aleksandro Vasiljevo kolekcijos. Viktorijos epochos suknelės, žymių mados namų prabangūs pasivaikščiojimo rūbai ir aksesuarai, hipių „platformos“ ir vilnoniai maudymosi kostiumėliai – visa tai laukia Kurorto muziejaus lankytojų dėmesio.

„Taip pat bus galima susipažinti su muziejaus renginių salėje pristatoma Šiaulių „Aušros“ ir G. Eliaso Jelgavos istorijos ir meno muziejų tarptautine paroda „Nepriklausomų valstybių – Lietuvos ir Latvijos – kūrėjai Mintaujos gimnazijoje“, skirta Lietuvos ir Latvijos Nepriklausomybių 100-mečiams. Be kitų įdomybių, lankytojai sužinos, kokie Lietuvos ir Latvijos būsimieji signatarai bei Prezidentai yra baigę Jelgavos gimnaziją“, – sakė A. Liachovičius. Pasigrožėję parodomis, lankytojai 16 val. bus kviečiami į režisieriaus Rimo Bružo filmo „Karo laivas „Prezidentas Smetona“ peržiūrą.

Ekskursijos Gintaro muziejuje

Spalio 1-ąją, Tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną, veiklos senjorams bus siūloma dar daugiau. Jau nuo ryto jiems bus atvertos Gintaro muziejaus (Vytauto g. 17) durys – čia numatytos dvi nemokamos ekskursijos – 11 val. ir 13 val., tačiau į jas būtina registruotis iš anksto tel. (8 460) 30 314, (8 460) 30 313 arba el. p. gintaro.muziejus@ldm.lt.

„Nemokamos ekskursijos senjorams – graži Gintaro muziejaus tradicija. Ir nors daugelis mūsų muziejuje yra lankęsi ne kartą, galimybė apžiūrėti ekspozicijas lydint gidui kasmet sudomina daugelį, kadangi tuomet daug ką žmones pamato tarsi kitomis akimis. Gidas padės pasigilinti į Tiškevičių rūmų paslaptis, sužinoti, kaip grafai gyveno, kokie kultūriniai renginiai čia vykdavo, galbūt netgi išvesti paraleles su išlikusiomis 19 amžiaus pabaigos tradicijomis“, – sakė Palangos gintaro muziejaus projektų koordinatorė Regina Makauskienė.

J. Šliūpo muziejuje ­–­ pažintis su istorija

Senjorų dėmesio lauks ir pirmojo Palangos burmistro dr. Jono Šliūpo muziejus (Vytauto g. 23A) – čia nemokama ekskursija vyks 14 val. Jos metu lankytojai ne tik apžiūrės ekspoziciją, bet ir sužinos daug nauja apie J. Šliūpą, jo veiklą tiek Lietuvoje, tiek ir užsienyje. „Juk J. Šliūpas buvo ne tik pirmasis Palangos burmistras, iškovojęs Palangai miesto-kurorto statusą, bet ir žinomas visuomenės veikėjas“, – pabrėžė J. Šliūpo muziejaus muziejininkė Sigutė Bendikienė. Taip pat lankytojams bus demonstruojamas dokumentinis filmas apie J. Šliūpą, kurį pažiūrėję lankytojai neabejotinai labiau pažins šią iškilią asmenybę.

Šunų muziejaus netikėtumai

Žaismingesnis laisvalaikis garantuotas tiems senjorams, kurie nuspręs pasinaudoti galimybe nemokamai apsilankyti menininko Vytauto Kuso Šunų muziejuje (Taikos g. 8) – čia norintieji laukiami 15 val. Beje, menininkas šiuo metu mielai priims ne tik senjorus, bet ir jų vaikaičius. Ar solidaus amžiaus žmones gali sudominti šunų figūrėlių muziejus? „Atsakykite, kada šuo yra išdavęs žmogų? O kiek kartų tai padaro žmonės?“ – klausimu į klausimą atsakė V. Kusas bei pridūrė – jei Šunų muziejų jau yra aplankę turistai iš 35 pasaulio valstybių, vadinasi, jis tikrai yra vertas dėmesio. Ir išties – apsilankymas šiame muziejuje senjorams paliks gilų įspūdį ­– tai ne tik galimybė pamatyti eksponuojamas per 4 tūkst. įvairių šunų skulptūrėlių iš 40 pasaulio šalių, bet ir įdomiai praleistas laikas su šios kolekcijos savininku, menininku V. Kusu. „Apsilankiusieji sekmadienį 15 val. pamatys ne tik Šunų muziejų, bet ir dar kai ką“, – intrigavo menininkas.

Pasivažinėjimas elektromobiliu

O štai vidurdienį senjorai kviečiami į trumpą apžvalginę ekskursiją po Palangą elektromobiliu. Į ją registruotis reikia iš anksto­ – tel. (8 699) 92580 (Jurgita). Eelektromobiliai senjorų lauks Jūratės ir Kastyčio skvere. Ši pramoginė, iki valandos truksianti ekskursija be gido – verslininko Dainiaus Drungilo dovana kurorto senjorams. „Manau, mūsų senjorai nusipelno galimybės pasivažinėti po Palangą ir kaip turistai. Važiuosime į J. Basanavičiaus gatvę, pavažinėsime po miestą, po parką. Kas nori, gali su savimi pasiimti kavos, arbatos ar užkandžių ir pasidaryti sau mini pikniką“, ­– sakė D. Drungilas.

Vaišės senjorams

Tradiciškai su Tarptautine pagyvenusių žmonių diena Palangos senjorus sveikina ir kurorto viešojo maitinimo įstaigų atstovai – vyresnius miesto gyventojus sekmadienį vaišins Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos nariai. „Sekmadienį malonios staigmenos lauks senjorų, apsilankiusių bare „Lietuvos rytas“ (J. Basanavičiaus g. 11), HBH Palanga (Liepų g. 23, Žibininkai), viešbučių „Alanga“ (S. Nėries g. 14) ir „Gabija“ (Vytauto g. 40) restoranuose, restoranuose „Žuvinė“ (J. Basanavičiaus g. 37A) bei „Pelikanas“ (S. Daukanto g. 35), kavinėje-picerijoje „Monika“ (J. Basanavičiaus g. 12), kavinėse „Molinis ąsotis“ (J. Basanavičiaus g. 8 A), „Senoji Hansa“ (J. Basanavičiaus g. 29), „Decuba“ (J. Basanavičiaus g. 28) bei kavinėje-galerijoje „Liepa“ (Sodų g. 14), – sakė Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Ingrida Valaitienė. Minėtose vietose apsilankę senjorai bus vaišinami nebūtinai kava ar arbata. „Palanga HBH vaišins gira, kiti – pyragėliu, žodžiu senjorai šiose įstaigose gali laukti mielų siurprizų“, – teigė I. Valaitienė.

Apsilankyti senjorus sekmadienį kviečia ir greito maisto restoranas VAN WURST (J. Basanavičiaus g. 43). Čia senjorų lauks kompleksiniai pasiūlymai: kava ir desertas „Pastel de nata“ kainuos 1 eurą, dvi „Bremeno“ dešrelės kartu su bandele ir raugintais kopūstais – už 3 eurus, o nuo 13 val., iki 15 val. čia senjorų lauks nemokamos Vokiškų dešrų degustacijos.

Kviečia meno kolektyvai

Prie sveikinimų senjorams jungiasi ir Palangos kultūros ir jaunimo centras bei kviečia aktyviai praleisti laisvalaikį spalio 2 d ir 3 dienomis.

Spalio 2 d. 18 val. senjorai kviečiami į moterų vokalinio ansamblio „Guboja“ ir vyrų choro „Jūros šauliai“ atvirą repeticiją bei naujų dalyvių priėmimą Palangos Kurhauzo salėje (Grafų Tiškevičių al. 1). Spalio 3 d. 18 val. senjorai laukiami liaudies šokių grupės „Bočiai“ atviroje repeticijoje bei naujų dalyvių priėmime Palangos senosios gimnazijos aktų salėje (Jūratės g. 13).

Nepamirškite pažymėjimo ir registruotis

Lankantis muziejuose ar naudojantis senjorams skirtomis paslaugomis, būtina turėti bei pateikti senjoro pažymėjimą, taip pat – nepamiršti iš anksto užsiregistruoti (kur pageidaujama išankstinė registracija).

Renginiai, skirti Tarptautinei pagyvenusių žmonių dienai, Palangoje:

Rugsėjo 30 d., šeštadienį:

10 val. – 16.30 val. – nemokamas apsilankymas Palangos kurorto muziejuje (Birutės al. 34A).

Spalio 1 d., sekmadienį: 

11 val. ir 13 val. – nemokamos ekskursijos Gintaro muziejuje (Vytauto g. 17). Būtina išankstinė registracija.

12 val. – nemokamas pasivažinėjimas elektromobiliu (nuo Jūratės ir Kastyčio skvero). Būtina išankstinė registracija.

14 val. – nemokama ekskursija dr. J. Šliūpo muziejuje (Vytauto g. 23A).

15 val. – nemokamas apsilankymas Šunų muziejuje (Taikos g. 8).

Visą dieną įvairios vaišės bare „Lietuvos rytas“ (J. Basanavičiaus g. 11), HBH Palanga (Liepų g. 23, Žibininkai), viešbučių „Alanga“ (S. Nėries g. 14) ir „Gabija“ (Vytauto g. 40) restoranuose, restoranuose „Žuvinė“ (J. Basanavičiaus g. 37A) bei „Pelikanas“ (S. Daukanto g. 35), kavinėje-picerijoje „Monika“ (J. Basanavičiaus g. 12), kavinėse „Molinis ąsotis“ (J. Basanavičiaus g. 8 A), „Senoji Hansa“ (J. Basanavičiaus g. 29), „Decuba“ (J. Basanavičiaus g. 28) bei kavinėje-galerijoje „Liepa“ (Sodų g. 14) ir greito maisto restorane VAN WURST (J. Basanavičiaus g. 43).

Spalio 2 d., pirmadienį:

18 val. – moterų vokalinio ansamblio „Guboja“ ir vyrų choro „Jūros šauliai“ atvira repeticija bei naujų dalyvių priėmimas Palangos Kurhauzo salėje (Grafų Tiškevičių al. 1).

Spalio 3 d., antradienį:

18 val. – liaudies šokių grupės „Bočiai“ atvira repeticija bei naujų dalyvių priėmimas Palangos senosios gimnazijos aktų salėje (Jūratės g. 13).

Lankantis muziejuose ar naudojantis senjorams skirtomis paslaugomis, būtina turėti bei pateikti senjoro pažymėjimą, taip pat – iš anksto užsiregistruoti (kur pageidaujama išankstinė registracija).

Kvietimas TAU studentams į mokslo metų pradžios šventę
Kvietimas
Palangos TAU senjorų II laidos uždarymo šventė

2017 m. balandžio 27 d. Palangos senojoje gimnazijoje vyko Palangos TAU II laidos 2014-2017 m. m. baigimo šventė. Šventėje dalyvavo garbūs svečiai: Palangos miesto Meras Šarūnas Vaitkus, Mero patarėja Jurgita Vanagė, Palangos miesto savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėja Laima Valužienė ir vyr. specialistė Vilma Varpiotienė. Tarybos nariai: Švietimo ir kultūros komiteto pirmininkė Ilona Pociuvienė, Antanas Sebeckas. Palangos miesto viešosios bibliotekos direktorius Kęstutis Rudys, Seimo nario Antano Vinkaus padėjėja Palangoje Vaidota Aleksiūnienė.

Palangos miesto Meras ir Palangos trečiojo amžiaus universiteto garbės rektorius Šarūnas Vaitkus kiekvienam Palangos TAU dalyviui įteikė po diplomą.

Palangos trečiojo amžiaus universiteto tarybos pirmininkė Nijolė Steponavičiūtė įteikė simbolinę padėką Merui Šarūnui Vaitkui už visapusišką palaikymą, Palangos senosios gimnazijos direktoriui Leonui Šidlauskui, kad geranoriškai visada priima į salę Palangos TAU studentus.

Padėkas taip pat gavo: lektorė – Palangos „Baltijos“ pagrindinės mokyklos dailės mokytoja ekspertė Reda Ščerbakovienė, Palangos miesto viešosios bibliotekos direktorius Kęstutis Rudys už glaudų bendradarbiavimą, šokių kolektyvo „Jūrė“ vadovė Janina Serapinienė ir moterų choro „Žara“ vadovė Nijolė Petrauskienė.

Šventės metu koncertavo Palangos TAU moterų choras „Žara“, kuris atliko tris kūrinius  ir Palangos trečiojo amžiaus universiteto šokių kolektyvas „Jūrė“ šoko tris nuotaikingus šokius.

Palangos TAU II laidos 2014-2017 m. m. baigimo šventės kulminacija tapo Lietuviškos kantri muzikos grupė „JONIS“.

Šventės akimirkos:

Palangos TAU pasirašė bendradarbiavimo sutartį Rygoje

               Trečio amžiaus universiteto tarybos nariai, aktyvūs klausytojai, kartu su savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja Laima Valužiene, Švietimo pagalbos tarnybos direktore Vilma Želviene ir TAU kuratore Inga Vaitkiene neseniai lankėsi pavasarėjančioje Rygoje. Čia susitikome su praėjusią vasarą pas mus viešėjusiais Rygos aktyviųjų senjorų aljanso „RASA“ aktyvistais ir vadovais.

               Susitikimo metu Rygos RASA ir Palangos TAU atstovai pasirašė bendradarbiavimo sutartį, patvirtinančią kultūrinį ir socialinį bendravimą pasitinkant Latvijos ir Lietuvos valstybių šimtmečių jubiliejus.

               Rygos senjorų sambūris vienija apie 800 sostinės senjorų ir vadovaujantis šūkiu „Gyvenk su džiaugsmu!” dalyvauja pačiose įvairiausiose veklose. Aljanso vadovė Terezija Mackare plačiai supažindino su visa aktyviųjų senjorų veikla, parodė filmuotą medžiagą, turimas patalpas, kabinetus. Senjorai plačiai bendrauja su Latvijos vyriausybės atstovais, ministerijų, žynybų vadovais, politikais. Savo patalpose turėjo susitikimą ir su Latvijos prezidentu Raimundu Vėjuoniu. Susitikimuose abipusiais parašais patvirtinami įsipareigojimai teikti visapusišką pagalbą. Senjorų atstovai aktyviai dalyvauja vyriausybės mastu organizuojamose tarptautinėse senjorų konferencijose, kurių viena iš paskutiniųjų – „Senjorai nuolat besikeičiančioje Europoje“. Kasmet tradiciškai švenčia Spalio 1-ąją – Tarptautinę Pagyvenusių žmonių dieną.

               Rygiečiai turi akredituotą Mokymo centrą, kur jau apmokyta virš 30.000 žmonių, padeda surasti ir prižiūri užsienio latvių kapus, vykdo įvairius socialinius darbus ir t. t. Yra įkūrę Kontaktų biržą, kur užsiregistravusios 105 senjoros vaikučių priežiūrai, padedant jaunoms šeimoms, neturinčioms mamų ir močiučių Rygoje. Šios senjoros specialiai apmokomos pagal 40 ar 80 val programą. Savo organizuojamuose užsienio kalbų kursuose šiuo metu mokomasi net 7 užsienio kalbų. Nuolat mokomasi kompiuterinio raštingumo, veikia specialūs rankdarbių meno būreliai, kortų klubas. Įkurtas socialinių kompetencijų centras, dirba su pabėgėliais ir t. t. Visas plačias veiklas sunku net aprėpti ir aprašyti.

               Vasaros metu senjorai kolektyviai daug keliauja, ypač po Baltijos šalis. Prieš įvedant eurą Latvijoje net specialiai vyko į Estiją, kur domėjosi pereinamojo laikotarpio problemomis.

               Aljanso senjorai dabar gyvena pasiruošimo Latvijos Nepriklausomybės  100-mečio jubiliejui, kuris bus švenčiamas 2018 metų lapkritį, nuotaikomis. Latvijos valstybės jubiliejaus programa, kurios pagrindinė žinutė – „Aš esu Latvija“, kaip esminę valstybės vertybę iškelia šalies žmones. Rygos senjorai yra paruošę darbų planą šiai šventei pasitikti. Šiame plane vienas iš pagrindinių darbų – dalyvauti Didžiosios Latvijos žmonių knygos, kuri suskirstyta pagal istorinius – etnografinius regionus – Kuržemė, Vidžemė, Žiemgala, Aukšžemė ir Latgala,  pildyme. Ten šeimos, pavieniai žmonės rašo jaudinančius istorinius savo šeimos, giminės pasakojimus, pastebėjimus ir palinkėjimus.

               Rygoje aplankėme Nacionalinį Dailės muziejų jau 1905 m. įsikūrūsį neobarokinio stiliaus rūmuose ir šiuo metu turintį netoli 60.000 eksponatų. Pagrindinis muziejaus pastatas – vienas įspūdingiausių istorinio stiliaus statinių buvo rekonstruotas ir naujai pradėjo veikti 2016 m. gegužę. Jį rekonstravo lietuvių ir latvių architektų komanda, pelniusi tarptautinės komisijos prizą už geriausią architektūros darbą 2016 metais ir Latvijos metų statinio Didijį prizą. Lietuvių architektų pasiūlyta permatomų požeminio pastato stiklinių stogų idėja šiuo metu pritraukia, ypač savaitgaliais, tūkstančius muziejaus lankytojų iš visų Baltijos kraštų.

               Vakare apsilankėme Latvijos Nacionaliniame operos ir baleto teatre dar 1918 m. įsikūrusiame įspūdingame unikaliame 1863 m. statytame pastate. Čia savo grožiu visada žavi apie 1000 vietų jauki pagrindinė salė su prašmatniais paauksuotais lipdiniais ir didingu sietynu.

               Išvyka į „braliukų“ latvių sostinę praturtino žiniomis apie įvairiapusę „RASA“ senjorų veiklą, dar labiau sustiprino abipusius draugystės ryšius ir pasiruošimą valstybės 100-mečio jubiliejui, prapletė bendrą kultūrinį ir pažintinį akiratį.

Nijolė Steponavičiūtė, Palangos TAU tarybos pirmininkė

Palangos TAU senjorai žaidimais ir dainomis pasitiko Naujuosius metus

2017 m. sausio 5 d. vyko Palangos TAU Naujametinė vakaronė, kurios iniciatorė TAU tarybos pirmininkė Nijolė Steponavičiūtė. Renginio organizatoriai: šokių kolektyvo „Jūrė“ seniūnė Onutė Stonienė, Menų fakulteto dekanė Marija Liebutė, Menų fakulteto dekanės pavaduotoja Adelė Endzinienė, moterų choro seniūnė Danutė Šakinienė. Renginį vedė scenarijaus sumanytoja Onutė Stonienė. Vakaronė prasidėjo apsakymu „Kelionė“, kuri nuvedė senjorus į Naujametinę kelionę su daina „Koks gi gražus Palanga miestelis“. Moterų choras „Žara“ užbūrė kalėdinėmis dainomis, kurioms akomponavo vadovė Nijolė Petrauskienė. Šokių kolektyvas  „Jūrė“ linksmino įvairiais šokiais. Palangos TAU klausytojai turėjo galimybę paklausyti ir poezijos, kurią skaitė:  Danutė Šakinienė, Violeta Večerskienė, Nijolė Kapčienė, Janina Vambutienė.  Senjorai ir šoko, ir dainavo, ir žaidimus žaidė. Netikėtai visi sulaukė Kalėdų senelio, kuris buvo šmaikštus,  negailėjo šventės dalyviams dovanų ir įvairių linksmų klausimų. Šventės pabaigą vainikavo bendri šokiai ir dainos akomponuojant akordeonistui Stanislovui Tamošaičiui.

Dėkojame šventės organizatoriams ir šokių vadovei Janinai Serapinienei bei choro vadovei Nijolei Petrauskienei.

IMG_3422_800x533 IMG_3426_800x533 IMG_3437_800x533 IMG_3441_800x533 IMG_3453_800x533 IMG_3455_800x533 IMG_3467_800x533

Jūratės g. 11, Palanga